Ocena kierowcy - Opel Omega A Sedan

Adi1989, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1991
Opel Omega A Sedan 2.0 i 115KM 85kW 1986-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : Doskonały,trwały,wydajny,prosty w konstrukcji,najleprzy z gamy opla.zostały wycofane z produkcji bo były bezawaryjne!!!
Karoseria : Podłóżnice podatne na korozje
Auto typowo rodzinne,lecz ma dynamikę sportowca,sylwetka masywna i w swoim orginalnym kształcie robi doskonałe wrażenie,trzeba się przejechć żeby zrozumieć.te autko wciąga:)
Silnik jest nie do zdarcia!kręci do 7tyś obr/min Istnie możliwość montarzu turbiny z vectry c Z19DTH :) C20NE jest najleprzy z gamy OPLA Wiem bo pracuje na serwisie Opla:D tanie cześci ale nie potrzebne bo nic się nie psuje:)
Hym jak jest ciepło wszystko pięknie,troche mrozu to problem z drugim biegiem,lecz cicha praca,odpowidnie dobrane przełożenia w tej wersji nadwozia,brakuje biegu ,,6\'\' bo silnik pozwala na więcej.
Autko ma Dobry układ jezdny,bardzo dobrze trzyma się drogi:)do pewnego momętu zawieszenie pozwoli się ugiąć,w dalszym ciągu w ostrym zakręcie będzie tzw.drift(tylko dla tych co jeżdżą dłużej tym autkiem:)doskonale tłumi nasze drogi.
Bywa różnie,jak jest ciepło to wszystko pięknie,ale zawsze trzeba mieć płyn do spryskiwania szyb jak się jeździ wieczorami,zimą poza standardową czynnością usuwania lodu z szyb to jest dobra widoczność.
nic złego nie powiem prócz braku tzw.filtra pyłkowego.pozatym wszystko jest ok.wiele możliwości ustawień nawiewu,ogrzewanie mnie zadowala:)shybko się nagrzewa wnętrze i jest dobra wydajność.
Bardzo dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów,wygodne fotele,i mogą tym autkiem podróżować wysokie osoby:)nikt nic złego mi nie powiedział na temat miejsca.
Jak jeżdzimy do 120km/h to wszystko dobrze,silnik cichy ale zmienia sie przy dodaniu gazu,wtedy słychać jak jednostka zaczyna żyć:) czasem szum wiatru może przeszkadzać,ale na dłuższe trasy.Wystarczy zrobić troche głośniej radio:)
u mnie zużycie paliwa się wacha/tzn.do 110km/h w trasie spali do 9lna setke. miasto he 50km/h -10l na setke a gdy już dynamicznie zaczniemy jeździć to granice 12-14l u mnie wygląda to tak bieg do 6,5tyś obr/min 2 tak samo i 3 też na liczniku widnieje 140km/h:)
Kiedyś drogie,teraz mozna kupić za grosze,napewno będzie coś do roboty ale nie ma czego się bać:D z pewnością po standardowych zabiegach po kupnie auta posłóży dobrych pare lat.:D jak ktoś będzie chciał zostawić na dłużęj to bez probleów.
Nie zaskoczyłó mnie auto nigdy,nie miałym żadnych problemów,czy zima czy lato wszystko pięknie współpracuje,dopala ślicznie.trwałe wykonanie elemenów zawieszenia i wenętrza.
Brak jakich kolwiek poważnych usterek.opócz karoseri

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

9,2