Ocena kierowcy - Opel Omega A Sedan

pdg_34, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1993
Opel Omega A Sedan 2.0 i 115KM 85kW 1986-1994 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Przy ostrzejszym ruszaniu słychąc czasami odgłos stuknięcia.
Silnik : Po wymianie sprzęgła słychać piszczenie na luzie, cichnie już po delikatnym wciśnięciu pedału sprzęgła
Jeśli się w miarę dba o auto to nie powinno być poważniejszych problemów. Bez obaw wsiadam i przejeżdżam 1000km :-)
Jak na auto z takim przebiegiem kultura pracy jest dobra, silniczek elastyczny, równo pracuje - przy jeździe na LPG. Ostatnio na benzynie kiepsko wchodzi na obroty do 2500/min, powyzej jest już dobrze.
W porównaniu do aut jakimi zdarzało mi się jeździć (skoda, Astra, Clio, VW Passat, VW Transporter i wiele innych z manualną skrzynią) oraz aut, którymi obecnie czasami jeżdżę poza moją Omdżi (tj. Berlingo 2006, Megane 2008, Astra 1993) skrzynia biegów pracuje po prostu rewelacyjnie. Biegi wchodzą lekko, płynnie po prostu bajka.
Oceniam na przeciętny, ze względu na pojawiające się stuki, konieczność wymiany sprężyn (tył) i amortyzatorów. Plusem jest spory promień zawracania
W tej kwestii nie mam co narzekać. Okna wielkie jak w pałacu. Prawe lusterko trochę za małe, szykuje się wymiana szkła (brak martwego punktu).
Wielki minus dla każdego starego Opla. Ze środkowych nawiewów, co by się nie ustawiło zawsze wieje zimne powietrze. W mojej Omdżi dodatkowym minusem (w lecie) jest ciepłe powietrze na nogi.
Po prostu limuzyna w swojej klasie i w swoim wieku. Kto miał okazję podróżować Omegą wie o czym mówię.
Po 16 latach plastiki muszą dawać o sobie znać, aczkolwiek dużo ciszej niż w kombi.
Ocena na 3 - czemu? Otóż ceny napraw, przeglądów, części, dostępność części itp oceniam na 4. Natomiast jeśli chodzi o spalanie to portfel potrafi zapłakać. Oceniam na 2.
kupiłem ją za 4500zł - mówi samo za siebie.
Z drobiazgów zawsze się coś znajdzie. Tu się zatnie, zatka, tam coś pęknie i tak na okrągło.
Z poważnych usterek to jak dotąd były 2 kolizje i wymiana sprzęgła.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

12,4