Ocena kierowcy - Opel Omega A Sedan

Mariusz30/Siedlce, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1990
Opel Omega A Sedan 2.0 i 115KM 85kW 1986-1994 - Oceń swoje auto
trzy lata temu zrobilem generalny remont blachy, trochę mnie to kosztowało, ale bez tego dziś już by nie było omegi. Auto na tyle mi przypasowało, że kolejnym moim samochodem będzie omega. Samochód jest duży ale bardzo zwrotny.
elastyczny, przy spokojnej jeździe można zmieniać biegi przy 2tyś obr, bardzo trfały, miałem zdejmowaną głowicę i silnik od środka nie miał śladów zużycia. Zeszłej zimy przy -25st C odpaliłem silnik na chwilę i zgasiłem. następnego dnia silnik nie chciał zapalić. Okazało się, że olej 15W40 zgęstniały zblokował hydrauliczne popychacze. Zmieniłem olej na 10W40 i może tej zimy nie będzie już problemu.
skrzynia haczy przy zmianie z 1 na 2
szybko padają łączniki stabilizatora, ale koszt wymiany nie jest wysoki
dosyć dobra widocznośc w porównaniu z nowszymi autami
jest dobrze
jeżdżę na krótkich odcinkach i auto mam wicznie nie dogrzane (stąd też wysokie spalanie w mieście)
wsiadając do innych samochodów zawsze mam niedosyt miejsca, dlatego kolejnym moim samochodem będzie omega po 2000r
jest dobrze. Ostatnio jechałem w megance 1.5 cdi 2006r i okazało się, że wcale nie jest cichsza od mojej starej omegi (już nie wspomnę o przestrzeni na tylnej kanapie).
zużycie gazu tylko w mieście ok. 17,5l ale poza miastem spada do ok. 10l/100km
jak ktoś raz posmakuje takiego auta, to będzie mu trudno przesiąść się do auta niższej klasy nawet nowszego
w zasadzie wymieniam tylko części eksploatacyjne
ostatnio coś hyczało w podwoziu, ale jak pojechałem do majstra to usterka przestraszyła się "doktora" i ucichło...

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 115KM 85kW [l/100km]

14,2