Lista ocen Opel Omega B Kombi 2.0 i 115KM 85kW 1994-1999 (24) - Silnik

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Pink
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Silnik 2.0 w wersji 116-konnej jest nieco mułowaty. Do tego samochodu myślę, że najmniejszy silnik, który może dać frajdę i przyzwoity komfort przy wyprzedzaniu to 2.5 V6. Na szczęście moment obrotowy nie jest tragiczny - 172Nm, dostępne przy niecałych 3000 obrotach (jeśli się nie mylę), dzięki czemu jakoś to jedzie. Zaletą jest z kolei prosta konstrukcja, a co za tym idzie, mniejsza awaryjność i tańsza eksploatacja.
~Pablo
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Silnik jest dobry wkoncu ten sam co w Kadetach czy Astrach GSi w wersji 8V, tylko buda za cieżka do mocy 116KM ..niestety moja Omesia miała silnik wymieniony, ale to pewnie przez LPG. Teraz wszystko w porzadku, troche pluje olejami spod uszczelek i lubi sie przegrzewać przy prędkościach ciągłych 190-200km/h.. ale to wada zbyt małych chłodnic..
~jaco_fenderqwerrtzuzuiopiopżopżśswdfghjklłą
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Nie jest to V8, ale jak na tą moc zupełnie dobrze sobie radzi. Silnik bardzo ładnie chrumka, pracuje równo i jak sie go dobrze wyczuje na trasie nie trzeba często redukować. Kręcenie do 5,5 tyś. obrotów nie ma sensu. Całkiem niezły ciąg ma już przy 3 tyś. dociągając do 4,5 sprawnie przyspiesza nie paląc przy tym dużo paliwa.
~Gambo
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Super samochód za niewielkie pieniądze. Skrzynia automatyczna potrafi wyciągnąć wszystko z silnika. Jako rodzinny samochód polecam automat, jest naprawde super. spalanie w normie jak na takie auto. Silnik naprawde bezdotykowy dużo lepszy niż 16V, POLECAM SZCZEGÓLNIE Z AUTOMATEM.
~Marek
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Przy tej masie 116 konin daje rade, troszke głośny, ale za to z bezkolizyjnym,rozrządem, bez psujących się czujników,zapychającego egra itp z 16V
~Egon
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Silnik 2.0 115 km - bez zarzutu, przydałby się trochę mocniejszy... ale coś za coś. Nie ma najmniejszych problemów z odpalaniem
~bober
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Lepszy byłby mocniejszy,ale ten za to jest niezniszczalny i idealnie pracuje z gazownia 2 gen.
~masakryczny
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Troche za słaby do tego modelu, ale jesli ktoś nie kupuje auta do ścigania się to w sam raz.
~Omega B 1997
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
Koników mogłoby być więcej, no ale skoro taki kupiłem to mam co chciałem
~Rafał
Kombi 2.0 i 115KM 85kW
bardzo cicho, na wolnych nie trzęsie i nie słychychać silnika
Opel Omega B Kombi