Szukaj

Ocena kierowcy - Opel Omega B Kombi

PUPPY, 15 lat temu
Silnik 2.2 i 144KM 106kW
Rok produkcji 2000
Przebieg: 215 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
Opel Omega B Kombi 2.2 i 144KM 106kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
4,85
12% lepiej od średniej w segmencie
Kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Inne : Komfort jazdy - auto po prostu płynie po drodze.
Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego:
Karoseria : Rdza :/ jak to u Opla
5,0
Całokształt
Naprawdę wspaniałe auto rodzinne. Można tam zmieścić pół domu. Bagażnik ogromny i sporo miejsca dla kierowcy i pasażerów. Do tej pory jeździłem VANem i stwierdzam, że pakowność obu aut jest podobna. A Omegą naprawdę się świetnie jeździ. Samochód nie rzuca się w oczy i nikogo nie powala swoim wyglądem, ale spokojnie można je postawić wśród "wypasionych" fur i nie będzie wyglądać jak auto dla biedaka. No i chyba złodzieje się nim jakoś specjalnie nie interesują. Jeżeli kiedyś wyjdzie następna wersja Omy to na pewno się nią zainteresuje.
Wrażenia
5,0
Silnik
Bardzo dobry, nie można co prawda tym samochodem latać, ale jeżeli trzeba coś wyprzedzić to nie ma żadnych problemów. Cichy nawet przy wyższych obrotach. Nie wiem jak w innych Omegach ale między wymianami potrafi połknąć ok. 1 litra oleju. Podobno to całkowicie normalne i nawet w książce obsługi jet to napisane. Na długich trasach nie sprawia żadnych problemów.
5,0
Skrzynia biegów
Gdyby nie przełożenie pomiędzy 1 i 2 byłoby super. Później wrzuca się 4 i można jeździć właściwie z każdą prędkością i samochód nie narzeka - prawie jak automat :-)
5,0
Układ jezdny
Bardzo dobrze trzyma się drogi, w zakrętach bez problemu. A napęd z Tyłu nie jest taki straszny.
Komfort
4,0
Widoczność
No cóż duuuuuuża jest więc z widocznością z tyłu (zwłaszcza w czasie parkowania) nie jest najlepiej - ale można się nauczyć.
5,0
Ergonomia
Wszystko pod ręką. Gdyby tylko schowki były większe, to byłoby naprawdę super.
5,0
Wentylacja i ogrzewanie
Dwustrefowy klimatronik działa bez problemów. Może na początku troszkę zbyt głośno ale potem wszystko ok. Zimą grzeje - latem chłodzi.
5,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Nie narzekam :D
5,0
Wyciszenie
No cóż. We Wrocławiu na kostce trochę ją słychać. Ale poza miastem albo na równej drodze REWELACJA. Tylko wiatr i szum opon.
Ekonomiczność
5,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
11l LPG/100 km przy 160-170km/h na autostradzie to bardzo ładny wynik W mieście ok. 12,5-13/100km. Poza miastem wg przepisów ok8-8,5 l/100km. Częsci tanie i łatwodostępne.
5,0
Stosunek jakość/cena
Świetne autko za rozsądną cenę. Za 20-30.000 zł można mieć sporą limuzynę lub kombi naprawdę wysokiej klasy. Według mnie lepsza od A6 lub BMW 5 z tych roczników (przynajmniej ja się w niej lepiej czuję). Części tanie a i robocizna niedroga (oczywiście poza ASO bo tam to jakiś koszmar)
Niezawodność
4,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
Niestety sporo, ale zawsze dojeżdza do celu. Czujnik wstecznego, problemy z szyberdachem elekt., czujnik położenia ksenonów, czasmi szwankuje centralny zamek. Ogólnie w jeździe nie przeszkadza ale może drażnić. No i niestety ta Oplowska rdza - na razie tylko na tylnej klapie, ale na pewno zaraz pojawi się też w innych miejscach - trzeba sprawdzać i szybko reagować.
5,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
BRAK

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i 144KM 106kW [l/100km]

Średnie zużycie
10,2
Minimalne średnie zużycie paliwa
9,0
Maksymalne średnie zużycie paliwa
14,0
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
7,5
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...

Usterki Opel Omega B

Liczba wpisów: 86

Opel Omega B – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Opel Omega B Kombi