Ocena kierowcy - Opel Omega B Kombi

Krzysztof, 6 lat temu
Silnik 2.2 i 144KM 106kW
Rok produkcji 2001
Opel Omega B Kombi 2.2 i 144KM 106kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Inne : wyciszenie i komfort podróżowania na bliskich i na dalekich trasach
omega to było zawsze auto moich marzeń koszt zakupu eksploatacji komfortu zadowolenia BDB
2.2 nie jest demonem szybkości z pod świateł ale w tym aucie nie o to chodzi
brak zastrzeżeń
napęd na tył duży plus ale masa robi swoje 1700kg sporo
bardzo dobra nie zauważyłem żadnych niepokojących sytuacji na drodze widoczność w lusterkach bdb słupki nie przeszkadzają przy wyjazdach na skrzyżowaniach
wszystko pod ręką
latem klima zimą ogrzewanie nie ma najmniejszego problemu żeby schłodzić lub zagrzać omegę w kombi
zarówno z przodu jak i z tyłu miejsca nie brakuje jedynie przy jeździe w pięć osób osoba siedząca z tyłu na środku ma między nogami wysoki tunel wynikający z tylnego napędu
przy wysokich prędkościach 160-185km/h można swobodnie rozmawiać i prędkość nie jest uciążliwa
spalanie przy mojej jeździe a nie jest ona powolna na trasie Pszczyna Tychy z prędkościami do 140 km/100 wynosi od 11.6 do 13.1 w zależności czy na klimie i od natężenia ruchu z tym że 13.1 odnotowałem przy jeździe na klimie. Na trasie Kobiór Władysławowo którą przebyłem dwa razy spalanie przy prędkości max do 160 km/h wyniosło 11.6 cztery osoby w tym dwoje dzieci i bagażnik wypchany walizkami w drodze powrotnej maksymalne spalanie wyniosło wspominane 16.5 z tym że z prędkościami od 160 do 185 km/h zasięg na zbiorniku skrócił się z 316 do 250 km ale jazda tym autem z takimi prędkościami to frajda komfort wyciszenie rewelacja jak na 2001r .Koszty utrzymania optymalne olej mobil 1 5w40 filtry wymiana 210 zł hamulce przód tył klocki i tarcze średniej półki to koszt 750 zł z wymianą amortyzatory przód tył z wymiana 700 zł
to jest moja druga omega pierwszą miałem z roku 1994 i blacharka była słaba szczegulnie na tylnych nadkolach teraz mam po lifcie i jest pozbawiona korozji podłoga progi nadkola czyściutkie
w ciągu roku eksploatacji i przejechaniu 19500 km jedyną awarią miałem rozcieknięciem się zaworu trójdzielnego od chłodnicy koszt 40 zł plus wymiana nie wliczam części eksploatacyjnych typu hamulce zawieszenie
jak na razie brak i oby tak pozostało jak najdłużej

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i 144KM 106kW [l/100km]

13,5