Ocena kierowcy - Opel Omega B Sedan

maraboot@poczta.onet.pl, 21 lat temu
Silnik 2.0 i 115KM 85kW
Rok produkcji 1996
Opel Omega B Sedan 2.0 i 115KM 85kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
ze względu na cenę bije na łeb wszelkie "nobliwe fury" z tylnym napędem, autko jest ładne, dostojne, bezpieczne bo wielkie i masywne; duży komfort, wielka przestrzeń, zwrotność, zainteresowanie złodziei znikome, przy odrobinie uwagi i znajomości rzeczy jest niezawodne i niedrogie w eksploatacji; samochód do wszystkiego - można do opery, na wakacje i po meble do IKEA; niezdecydowanym polecam.
całkiem niezły: można zaczynać od 1500obr/min, waleczny do końca skali
trzeba z wyczuciem, wrażenie dużej bezwładności we "wnętrzu" skrzyni
4+ : prezyzyjny i bezpośredni układ kierowniczy, sprężystość, stabilność i sporo komfortu, szczególnie z obciążeniem, hamulce bdb, tylna oś przenosi napęd wzorowo -razem bez zarzutu
4+ wszystko widać tam gdzie rzeczywiście jest - dobrze wyczuwa się obrys auta, wstecz na lusterkach
nie ma czego się doczepić, niczego nie musiałem szukać - jak w kieszeni; poza tym miło i przytulnie, niezłe radio fabryczne
klimatyzacja manualna, ale zadowalająca - cicho i skutecznie, ciepełko w każdych warunkach, może zbyt długo trzeba na nie poczekać
Zeppelin; 5 osób z kompletnym bagażem pod roletą i pełny komfort dla każdego, po złożeniu tyłu - kontener, no i składane oparcie fotela pasażera.....
mój egzemplarz jakoś warczy z przodu mimo że wszystko jest OK, wiem że inne są bardzo ciche
na benzynie 8,4-11,0 na LPG 12,5 bez oszczędzania - perpetuum mobile
wszystko na dobrym poziomie, dlatego że Opel, to nie przepłacone - strzał w 10
w ciągu pół roku i 15tyś km : wymiana spryskiwacza przód i wyłącznika klimatyzacji z powodu spalonej lampki; kołysania wolnych obrotów nie usunął serwis, lecz rozumny mechanik, który sprawdził gumowe połączenia wężyków od serwa hamulców i stwierdził pęknięcia, po wymianie tych gumek jest idealnie
nic (pół roku i 15tyś.km)
Opel Omega B Sedan