Lista ocen Opel Omega B Sedan 2.5 TD 131KM 96kW 1994-2001 (68) - Silnik

Na liście zabraknie 52 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~-=Elwood=- Wrocław
Sedan 2.5 TD 131KM 96kW
BArdzo wysoka kultura pracy. Dobrze wyciszony. Nie ma odgłosu traktora. Silnik to stara konstrukcja. Większość uważa że pochodzi z BMW, natomiast prawda jest taka że BMW kupiło go od Steyer´a. Opel odkupujac silnik od BMW zmniejszył jego moc o około 10KM. Zabieg ten spowodował praktyczne wyeliminowanie pękania głowić w tych silnikach, co było ogromnym problemem w BMW. Oczywiście dla chcącego nic trudnego...Ale nie znam diesla który...
~Wojtek
Sedan 2.5 TD 131KM 96kW
"dziura turbinowa" do 1800 obr, powyżej bardzo dobrze,pozwala delikatnie używając gazu jeżdzić już od 1100 obr, przy wyższych obrotach trochę go słychać, bardzo ekonomiczny-w trasie jadąc płynnie ale nie wolno (do 140km/h) zawsze mieści się do 7L/100, po mieście ok 8-8,5, pomimo braku bezpośredniego wtrysku doskonałe połączenie ekonomiki z niezłą dynamiką,jeżdżę tym 4-ry lata, zrobiłem w tym czasie 160 tys. km, silnik nie wymaga uzupełniania...
~nordar
Sedan 2.5 TD 131KM 96kW
to co w tym aucie jest najgorsze to właśnie silnik , nie wiem czy ja tylko na takiego trafiłem ,ale padaczka , niby jest 130km ale możesz jechać tylko używając 50km , bo jak będziesz używać więcej niż w 60% mocy silnika to ci padnie głowica albo pompa , albo coś jeszcze ,ten silnik to jedna wielka zagadka , nieudany wynalazek BMW ,dlatago sprzedali go oplowi .
~miszaxxx
Sedan 2.5 TD 131KM 96kW
MIAŁĘM OMEGĘ 7 LAT,GDY JĄ KUPIŁEM IGŁA 240km/h,bajka...ale po 5 latach,dramat wszystko zaczeło się sypać,silnik,zawieszenie,elektryka,itd. fakt że nie dbałem o auto,bo moim zdaniem auto jest do jazdy a nie do spuszaczania się w garażu nad nim,tak że odradzam auta starszego niż 15lat,napewno wytyrany,choć pewnie podpicowany,he he...
~OmiFAN
Sedan 2.5 TD 131KM 96kW
Silnik Steyera 2.5TD, mówiąc kolokwialnie po prostu wymiata. Niby jedynie 131KM, ale elastyczność przy wyprzedzaniu naprawdę rewelacyjna. Niestety do wymiany było kompletne sprzęgło - trzeba uważać z dodawaniem gazu przy ruszaniu. Piękne brzmienia silnika po nagrzaniu, reszta klekotów może tylko pozazdrościć ;)
~szczecinski
Sedan 2.5 TD 131KM 96kW
Silnik taki sobie ,duzo pali na ten samochod osiagi ma przecietne ,teraz mam A6 2.5tdi pali znacznie mniej i lepiej ciagnie . Odradzam wszystkim ten silnik zwlaszcza w polaczeniu z automatem -same klopoty i duze koszta.Silnik bardzo latwy do przegrzania delikatna glowica ,awaryjna pompa wtryskowa.
~armex
Sedan 2.5 TD 131KM 96kW
Bardzo cichy i wyważony silnik charakteryzujący się sporym momentem obrotowym i dużym zapasem mocy. Turbina załącza się przy około 2500 Obr/min. Bardzo elastyczny do prędkości 180 km/h. Spokojnie osiąga prędkość 210 km/h. Maksymalnie uzyskał 215 km/h (prędkości zmierzone na Niemieckich autostradach)
~alibaba18@op.pl
Sedan 2.5 TD 131KM 96kW
Problemy,problemy,problemy. Nawet w serwicie opla nie wiedzieli co sie dzieje w silniku, komputer pokazywał awarie pompy paliwa a okazało sie ze pracuje na czterech a nie na sześciu tłokach. Nie polecam silnika 2,5TD z BMW, strasznie się psują(tak mówią mechanicy).
~arek gg:1272652
Sedan 2.5 TD 131KM 96kW
czekam na wymiane doświatczeń w silnikach 2.5TD mój gg1272652 potęzny moment obrotowy i moc ponad 130 daja o sobie znać przyspieszeniem!!!

Usterki Opel Omega B

Opel Omega B – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Idol
Sedan 2.5 TD 131KM 96kW
Przy zakupie auta od razu rozsypał się rozrząd. Kupilem drugi silnik o przebiegu ok.190000km łańcuch znowu przeskoczył po rozebraniu wyglądał jakby przejechał 900000km. Albo silniki są słabe albo kupiłem 2 zajechane motory.
Opel Omega B Sedan