Lista ocen Opel Signum (148) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 118 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~umcia5
Hatchback 3.0 V6 CDTI ECOTEC 177KM 130kW
Skrzynia świetna, bardzo elastyczna. Lepszy manual niż w moim Jaguarze. Ostre zakręty można brać na 3 biegu, a łagodniejsze nawet na 4. A 6 bieg to naprawdę świetna sprawa.
~vonski aka borubar
Hatchback 2.0 turbo ECOTEC 175KM 129kW
Bardzo dobra, 6 biegowa skrzynia manualna, szósty bieg idealny na trasy. Niestety u mnie coś zaczyna lekko stukać w skrzyni, więc obawiam się, że będą wydatki...
~B.K.
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
DZIAŁA BEZ ZARZUTU KRÓTKIE SKOKI Drazka irewelacyjny 6 bieg którego uzycie na długim dystnsie pozwala się cieszyć szybką jazdą,zachowując spalanie w granicach przyzwoitości!
~Kris z Gdańska
Hatchback 2.0 turbo ECOTEC 175KM 129kW
Ale da się odczuć, że po takim przebiegu już coś się dzieje w tym temacie (delikatnie haczy przy zmianie z 1 na 2 bieg ). A może po prostu muszę się przyzwyczaić do takiego działania.
~matiga @o2.pl
Hatchback 2.0 DTI ECOTEC 100KM 74kW
doskonale zestrojona super elastyczna nie trzeba sie na wachlować wsiadam i pomimo że manualna ale jest fantaatycznie nieraz sam sobie zmieniam żeby nie zapomnieć
~/Billy/
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
rewelacji nie ma, trzeba popchnac galke zeby wskoczyl bieg nawet przy niskich obr, natomiast praktycznie na kazdym biegu przy ponad 5,5 tys. obr./min. zgrzyta :/
~Krzysztof
Hatchback 3.2 V6 ECOTEC 211KM 155kW
Czasem nie może się zdecydować, czy jechać "sportowo" czy "ekonomicznie" i wtedy potrafi szarpnąć, albo nie dołączyć sprzęgła na czas. Poza tym przyjemnie sprawdza się na co dzień.
~luki
Hatchback 2.2 DTI ECOTEC 125KM 92kW
Jako że jestem leniwy i nie zawsze mi się chce właczać sprzegło, to czasem coś mi się nie przełozy wg moich oczekiwań, ale tak to bardzo fajnie, nieco jednak cięzkawo...
~piortek
Hatchback 2.0 turbo ECOTEC 175KM 129kW
Bardzo dobra skrzynia. Często zdarza się haczenie dwójki - zwykle pomaga zmiana oleju i wlanie pojemności 2.4L a nie 3.2 jak zaleca producent.
~szymon1
Hatchback 2.2 DIRECT ECOTEC 155KM 114kW
Skrzynia dobra , wymaga dbania , wymiana oleju co 10 000km , ale to jak w każdym samochodzie , jest to skrzynia stopniowa , ( czuć zmiane biegów )