Lista ocen Opel Signum (148) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 118 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PiotrG
Hatchback 3.0 V6 CDTI ECOTEC 177KM 130kW
Skrzynie \"miękka\". Uczucie jakbym nie zawsze wiedzial który bieg wbije. Bardziej przypadają mi do gustu sztywne lewarki ktore precyzyjnie wybieraja biegi. 1 bieg, tylko do ruszenia, 2-gi tez, od 3 mozna jechac, a 4 i do miasta i na trase.
~yesok@tlen.pl
Hatchback 3.2 V6 ECOTEC 211KM 155kW
Przy tym silniku 5-cio biegowy automat sprawdza sie bardzo dobrze. Przy wiekszych predkosciach sekwencyjna zmiana biegow trwa troche za dlugo ale okazauje sie, ze wystarczy na 0,5 sek odpuscic gaz i wtedy zadany bieg wchodzi dosc szybko.
~Lukass
Hatchback 2.8 V6 turbo ECOTEC 230KM 169kW
Bez problemu na razie. Po wymianie oleju i uszczelniaczy półosi na oryginalnych częściach, wtedy dłużej trzymają szczelność niż zamienniki. Mogłaby zmienić trochę szybciej biegi ale to szczegół. 6 biegów na trasę ideał.
~Ryszard
Hatchback 2.0 turbo ECOTEC 175KM 129kW
Zestrojona dobrze, nie ma co narzekać, biegi wskakują ładnie, intuicyjnie. 120 = 3tys czy jakoś tak. Minus że to niestety nie jest automat - w tym modelu nie występował a u saaba już owszem.
~Tomasz
Hatchback 2.0 turbo ECOTEC 175KM 129kW
Przełożenia super, bdb radzi sobie w trasie 2500tys obr i 100Km/h. Małym mankamentem jest fakt że jeśli trafi do nie właściwego mechanika np na wymianę linek, może się okazac że zacznie lekko haczyć.
~witek
Hatchback 2.8 V6 turbo ECOTEC 250KM 184kW
Mogłaby lżej zmieniać biegi, ale jest trwała, świetnie dobrane przełożenia przy 3000obrotów auto ma 154km/h , na 6 biegu auto od 90km/h ciągnie jak 1.8 na trzecim biegu. jest przy tym bardzo ciche.
~kierowiec
Hatchback 2.2 DTI ECOTEC 125KM 92kW
Zasadniczo bez uwag. Czasem po długiej trasie (np >150 km, z uwzględnieniem miasta) potrafi lekko "chrupnąć", ale sam nie wiem czy to ja za słabo wciskam sprzęgło - czy to może wina skrzyni.
~waldikk@o2.pl
Hatchback 3.0 V6 CDTI ECOTEC 177KM 130kW
Na zimno trochę haczy. Poza tym jest ok. Nie wiem jak zwiększenie mocy a zwłaszcza momentu będzie miało wpływ na jej trwałość. Na razie wszystko jest ok. Przebieg po tuningu niewielki ok.8 tys. km.
~Tomas
Hatchback 3.2 V6 ECOTEC 211KM 155kW
automat troche wolny, nie szarpie, opcja sekwencyjna to jakies nieporozumienie ...moze ktos mi wyjasni po co to ?...od ruszenia dzwignia do zmiany biegu uplywa jakies 1,5 godziny .....po co to ?:)
~Oko
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Skrzynia nie jest hitem precyzyjności, ale jest bardzo przyzwoita. Sensowne przełożenia pozwalające na jazdę nawet 180 km/h przy 3000 obr. na min., więc fajnie.