Lista ocen Opel Signum 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW 2004-2008 (20) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lukas_auto
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
W moim aucie mam 17 cali alu felgę i opony 225/45 r17. Czuć nawet kiedy najeżdżam na kamyk a nawet na pasy naniesione na jezdnię. Przy przejeżdżaniu przez poprzeczną nierówność z tylnego zawieszenia wydostaje się nieprzyjemny stukot mimo, że nie ma luzów. Dojeżdżanie do świateł jest porównywalny do jazdy na rowerze. Trzeba się trzymać mocno żeby z fotela nie wypaść. A przejechanie Tarnowskiej od Bohaterów Warszawy w kierunku Seminaryjskiej w...
~zajc
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
To najgorsza strona samochodu. Z jednej strony bardzo trwałe( na razie nic niewymieniałem) ale drogi trzeba starannie wybierać planując trasę...Ja wiem, że Opel nie potrafi robić zawieszeń, ale żeby połączyć tyle negatywnych cech naraz? Ja rozumiem, że auto ma problem z dziurami, jest twarde ale za to powinno się prowadzić jak po sznurku. Ale nie Opel :) Dziury to najwieksza katorga, a zakręty pokonuje z przymusu. Poprzednio miałem Civica z...
~Świccerator
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
I tu trochę gorzej. Opel poszedł w komfort, ale zapomniał, iż w Europie są też Polskie drogi. Jeżdżąc po Austrii, Włoszech czy Niemczech auto po prostu sunie jak po szynach. Niestety u Nas jest trochę gorzej. Dziurska i nierówności dają w d*pę Signumowi. Twarde zawieszenie niby odporne, ale kto o zdrowych zmysłach np. montuje PLASTIKOWE kołnierze łożysk amortyzatorów w Polce?! To najsłabszy punkt Signuma, zbyt komfortowe zawieszenie vs polskie...
~Tomasz ze Śląska
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
układ jezdny jest bardzo dobry, precyzyjny, zawieszdenie dobrze tłumi nierównosci polskich dróg.....niestety nasze kochane dziury potrafią zaszkodzić oplowskiemu zawieszeniu....na szczęscie naprawy to nie problem dla rodzimych mechaników i naszych portfeli
~ADRIAN BIEDRZYŃSKI
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Podstaw to dobre opony i wtedy samochód płynie po drodze. Wiadomo że części się zużywają i coś niecoś trzeba powymieniać ale jak w każdym aucie.
~MV-6
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Jest naprawdę OK ale już przy kołach 225/45 R18 bardzo czuć koleiny na drodze i trzeba być czujnym za kierownicą.
~MV-6
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Że tak powiem, moja była Asrta F po moich częściowych modyfikacjach zawieszenia o wiele lepiej trzymała się drogi.
~DRS353
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
co prawda mam 19´ koła ale z tymi kołami w zakrętach jest códownie. Trzyma się lepiej niż myślałem, że będzie się trzymał.
~Damian
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Bez najmniejszych zarzutów. Dobrze trzyma się drogi, dość czuły system antyposlizgu kół.

Usterki Opel Signum

Opel Signum – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~pauldeloop
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Trochę za twardy jak na nasze drogi. Ale jeśli to byłaby np: Szwecja to bardzo miłe wrażenia z jazdy.