Ocena kierowcy - Opel Sintra

VAN 97, 16 lat temu
Silnik 2.2 i 16V 141KM 104kW
Rok produkcji 1997
Opel Sintra 2.2 i 16V 141KM 104kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : niezawodność i ekonomia PS. Auto nie jest na sprzedaż więc oceny są zupełnie obiektywne
Układ elektryczny
Systematycznie robię solidne przeglądy i nie mam się do czego przyczepić. jedna awaria (chłodnica oleju) przy przebiegu ponad 250 tys km nie spowodowała utraty mojego zaufania do tego auta. no i ta ekonomia jazdy (ok 16 zł/100 km na "trasie")
bez zarzutu, całkiem ładnie przyspiesza na 5 od 80km/h, między wymianami nie dolewam oleju, przy zastosowanio sekwencyjnej instalacji LPG odnoszę wrażenie, że jest bardziej dynamiczny niż na benzynie i wydaje przyjemniejszy dla uch pomruk
Bezawaryjnie ale nieco mało precyzyjnie. 5-tka nieco zbyt wysoko na polskie warunki (w Stanach mają jednak troszke inne warunki)
Bardzo odporny na nasze drogi. po dwóch latach tłuczenia go po miejskich dziurach (przejechałem ok 80 tys. km) zastanawiam się nad wymianą tylnych amortyzatorów (wskazania jeszcze w normie), reszta zawieszenia w idealnym stanie a nie wiem czy auto miało jakikolwiek remont zawieszenia. Warto wspomnieć o niesamowicie sprawnych hamulcach.
Nie zauważyłem mankamentów
Kilka drobiazgów ale Kubicy też montowali bolid "na miarę" i nie wszyscy mają 195 czy 165 cm wzrostu
Zimą ciepło a i klima wyrabia nawet przy 34 stopniach w cieniu
to jest jednak spory Van
Przy normalnej jeździe bardzo dobrze a przy większych prędkościach należy urzywać dobrych, cichych opon bo je słychać Na zimówkach dokuczliwe (powyżej 130, 140 m/h więc nie są to zbyt popularne prędkości w Polsce)
Tu sprawa wygląda bajecznie !!! Jeśli ktoś twierdzi, że to auto dużo spala to kłamie, ma jkąś usterkę lub po prostu zajeżdżonego rzęcha. Znajomy posiada identyczną Sintrę ale na zwykłej instalaacji i spala mu ok 1-1,5 l gazu więcej i jest mniej dynamiczna. poniżej podaję spalanie mojej. Zazwyczaj przeliczam po zatankowaniu więc so to dane dość wiarygodne
Daję 5 ale jest to mój jedyny Van i nie mam pojęcia jak z innymi markami
Przełącznik zmiany świateł (i kierunkowskazów) - długie się włączały kiedy im sie podobało. Tania część (zapłaciłem 35 zł za nowy) więc nia zaniża to mojej oceny
Awaria chłodnicy oleju (olej w wodzie) kosztowna sprawa. Za używaną zapłaciłem 350 zł ale koszty robocizy wysokie bo trzeba było praktycznie wyjąć silni (zamocowana jest pod kolektorem ssącym więc kto ma ten motor to wie o co chodzi). poza tą awarią kompletnie nic więcej

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i 16V 141KM 104kW [l/100km]

10,4