Ocena kierowcy - Opel Sintra

Bomba, 11 lat temu
Silnik 2.2 i 16V 141KM 104kW
Rok produkcji 1998
Opel Sintra 2.2 i 16V 141KM 104kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Auto warte swojej ceny. Z pewnością kupiłbym je jeszcze raz. Tanie, ekonomiczne, dynamiczne i wygodne. Kwintesencja dobrego samochodu.
Silnik dość dynamiczny jak na taką masę a przy tym bardzo tani w eksploatacji. Ceny części na normalnym poziomie. Po kupieniu auta uszkodzenia uległa uszczelka pod głowicą lecz po wymianie zrobiłem już 60 tys. km i nic. Wymieniam tylko olej co 10-12 tys. km. Spalanie gazu w trasie 10-11 przy prędkościach 120-130 km/h. jak jedziemy szybciej oraz dynamicznie wyprzedzamy to koło 12 litrów. Na benzynie spalanie nigdy nie testowane.
Dobrze dobrana do silnika i masy auta. Doskonale wykorzystuje moc. jedyny mały minus to troche mało precyzyjna ale da sie przyzwyczaić.
Zawieszenie bardzo miękkie ale precyzyjnie. Bardzo dobrze trzyma sie drogi w zakretach. Polecam założyć szerokie opony np. 215/55 gdyż na 185 trzyma sie duzo gorzej.
Widocznośc dobra siedzimy wysoko wiec wszystko widać idealnie. Duże lusterka bardzo pomagają. widać w nich dosłownie wszystko
Bez szału wizualnego lecz wszstko na swoim miejscu bardzo dobrze dostępne.
W zimie grzeje dobrze ale latem klima mogłaby mocniej chłodzic. Nawet po serwisie szału nie robi.
pełna wygoda szczególnie dla osób siedzących z przodu. Z tyłu jednak troche gorzej miejsca jest niby dużo ale te fotele jakieś małe. Poprostu ludzie o dużych wymiarach będą narzekali. Poza tym ilość schowków zadowalajaca
W środku jest bardzo cicho.
W miescie nie podróżuje więc się nie wypowiem na temat spalanie ale za to w trasie minimum to 9l/100 km. Przy normalnej jeździe 120-130 km/h spala jakieś 10-11 l/100km. Gdy jeździmy powyzej 130 i dynamicznie wyprzedzam to potrafi spalić do 13 litrów. MOwa oczywiście o spalaniu LPG. Ceny napraw na normalnym poziomie. I co ważne napraw jest o wiele mniej. Kupiłem auto które juz najwidoczniej miało coś nie tak z silnikiem wczesniej wiec musiałem zainwestowac w remont górnej czesci silnika i przez 60 tys. km po naprawie wymieniam tylko oleje płyny i klocki hamulcowe.
Zrobione ponad 60 tys. km i nigdy auto nie zawiodło. Zawsze dojeżdżam do celu a zdarza mi się robić 300km dziennie.
Jedyna poważna usterka to uszczelka po głowicą a potem 60 tys. km spokojnej jazdy

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 i 16V 141KM 104kW [l/100km]

9,5