Ocena kierowcy - Opel Sintra

czekaju@wp.pl, 14 lat temu
Silnik 2.2 DTI 115KM 85kW
Rok produkcji 1999
Opel Sintra 2.2 DTI 115KM 85kW 1998-1999 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jak na gabaryty i ciężar auta to jeździ się jak po sznurku. Oczywiście fizyki nie da sie oszukać i kiedyś przyczepność się kończy, ale ja jestem zszokowany prowadzeniem tego auta.
Układ elektryczny : Oświetlenie wnętrza pojazdu to zagadka, raz się świeci cały czas a raz normalnie gaśnie po zamknięciu auta.
Jestem bardzo zaddowolony i gdyby produkowano to auto dalej na pewno kupiłbym go jeszcze raz jako młodszy. Niby jest Zafira ale to już mniejsze auto.
Miałe obawy co do tego silnika.116 koni a auto jest dość ciężkie. Jednak w brew obawom zbiera się całkiem dobrze. Oczywiście jak jest zimny to go trochę słychać ale zaraz potem to już pełna kultura.
No cóż, nie wiem czy to tylko w moim egzemplażu ale czasami z oporem wchodzi pierwszy bieg. Jest na to jednak sposób, najpierw dwójka a potem jedynka wchodzi bez kłopotu. Reszta biegów mięciutko.
Jazda to czysta przyjemność. Na poprzecznych garbach potrafi trochę bujać no ale to nie auto sportowe tylko rodzinne. Rodzinne w pełni tego słowa znaczeniu!
Pierwsza myś to \"jak ja tym autobusem w centrum zaparkuje\". Ale po kilku ruchach okazuje się że pomimo wielkich gabarytów widoczność w ogromnych lusterkach ułatwia wszelkie manewry.
Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z autami ale ten samochód to najlepsze auto jakim jeździłem. Osobne fotele dla wszystkich pasażerów, pełnowymiarowe, wygoda nawet na samym końcu. Siedem ludzi jedzie jak lordostwo!
Klima załatwia sprawę szybko i bezbolesnie
Nawet Pudzian może spokojnie podóżować bardzo daleko. Wszystkie fotele regulowane przód/tył, pezednie dodatkowo góra/dół oraz podłokietniki. Obydwa przednie fotele można przekręcić o 180 stopni, rewelacja.
Tutaj moza by jeszcze coś poprawić ale jest całkiem przyzwiocie
Zużycie paliwa zakoczylo mnie najbardziej. Silnik 2.2 a na trasie spala 6.6l/100 km i to wcale nie wg. zasad \"eco\". W mieście trzeba się liczyć ze spalaniem 10 l/100km zwłaszcza jak się stoi w korkach co chwile. Średnio jednak jest to w granicach 8.2-8.7 l/100km.
Jeśli ktoś chce kupić rodzinny samochód za akceptowalne pieniądze to jest to odpowiednie auto. Nie kazdemu przypadnie do gustu futurystyczna deska w renault espace.
Narazie tylko \"3\" ale mam nadzieję że to jest konekwencja zaniedbań poprzedniego właściciela. Pewnie jeszcze będzie kilka niespodzianek ale na razie nic go nie unieruchomiło.
Nieudolna wymiana turbiny spowodowała jej ponowne uszkodzenie i zmuszenie mnie do wymiany. Jeździć się jeszcze dało ale bralo już olej i poranny rozruch okraszony był \"pięknym\" siwo-białym obłokiem. Teraz działa jak trzeba.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 DTI 115KM 85kW [l/100km]

8,2