Ocena kierowcy - Opel Sintra

Rok produkcji 1999
Opel Sintra 2.2 DTI 115KM 85kW 1998-1999 - Oceń swoje auto
Inne : ergonomia
Inne : przeciekająca chłodnica
Funkcjonalność funkcjonalność i jeszcze raz funkcjonalność ! Zdecydowałem się na taką ocenę mimo paru wad tego auta . To co oferuje ten samochód nie oferuje żaden inny model w tej cenie i żaden inny model z tego rocznika ! Och , żeby tylko można było kupić takie auto o trzy lata młodsze ...
Całkiem przyzwoicie przyspiesza aczkolwiek musimy pamiętać że jest to auto które waży prawie dwie tony .
Jeśli ktoś przesiądzie się z samochodu typu vw golf na pewno poczuje różnice .Przede wszystkim przed wystawieniem ostatecznej oceny powinniśmy wziąć pod uwagę wysokość auta . Samochód dosyć dobrze pokonuje zakręty a zawieszenie jest komfortowe i wytrzymałe . Mimo że mamy do czynienia właściwie z amerykańskim samochodem to o ustawieniu zawieszenia na pewno nie można powiedzieć że jest typowo amerykańskie .
Jest to klasyczna i nie młoda już konstrukcja z czasów kiedy przywiązywało się większą wagę do widoczności a mniejszą do jakiejś rewolucyjnej stylistyki . Wydaje mi się że w tej klasie aut już lepiej nie można .
Tak jak w każdym oplu . Jeśli chodzi o kokpit to bez zarzutu . Jeśli dodamy możliwości aranżacji wnętrza to konkurenci muszą na tym polu uznać wyższość sintry . Przednie fotele obracane z czego nie raz korzystałem kiedy chciałem przewieźć długi przedmiot (wystarczy obrócić fotel pasażera o 90 stopni). Jeśli za tym fotelem pozbędziemy się siedzeń możemy przewozić przedmioty długości 3,2m ! (opierając je na desce rozdzielczej). Muszę tutaj dodać , że przy ułożeniu takiego przedmiotu po przekątnej samochodu może on mieć nawet 3,5m długości . I to nie wszystko , Przewoziłem element , który miał 3,8m wystawiając go przez tylną uchylną szybę (wystawał jakieś 10 cm po za samochód).Można też cieńsze przedmioty wsuwać pod siedzenia .Dodatkowo każde siedzenie jest przesuwane do przodu lub do tyłu ,każde ma regulowane położenie oparcia a do tego można je złożyć lub całkowicie wyciągnąć w kilka sekund . Nie bez znaczenia jest fakt że w aucie jest prawie zupełnie płaska podłoga . Bardzo dobrym rozwiązaniem są też przesuwne drzwi tylne . Jeśli te wszystkie udogodnienia weźmiemy pod uwagę okaże się że nie ma drugiego takiego samochodu
Tutaj to już nie trzeba chyba nic dodawać ...
Tutaj niestety muszę sobie pozwolić na pewną uwagę pod adresem tego auta . Otóż jest to auto dosyć oszczędne , ale nie tak oszczędne jak się wydaje . Haczyk tkwi w tym że auto zawyża prędkość a przy okazji liczbę przebytych kilometrów . Jest to różnica bardzo duża w stosunku do tego co pokazuje np GPS . Podejrzewam że dotyczy to wszystkich egzemplarzy tego modelu . Dlatego trzeba wziąć sporą poprawkę na zużycie paliwa ! (min 10%)
Cena rewelacyjna
Auto nie było pozbawione kilku usterek . Jednak nie jestem właścicielem tego auta od nowości więc nie mogę powiedzieć za dużo o tym czy częściej się psuje niż inne auta. Samochód ma już swoje lata a ja pewnie nigdy nie poznam jego prawdziwego przebiegu .
Prawdopodobnie mam do wymiany koło dwumasowe (popiskuje przy odpalaniu i gaszeniu). No i czasem bardzo rzuca silnikiem właśnie podczas gaszenia i odpalania . Jest to dosyć poważna usterka ale sądzę że winę za doprowadzenie do takiego stanu ponosi poprzedni właściciel , który nie odpowiednio traktował ten samochód .

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 DTI 115KM 85kW [l/100km]

8,2