Ocena kierowcy - Opel Tigra I

Vinman, 14 lat temu
Silnik 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW
Rok produkcji 1995
Opel Tigra I 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Proste i niezwykle skuteczne a na dodatek tanie! Rewelacja:)
Jestem z Tigry bardzo zadowolony, jest ładna (nawet piękna ale to sprawa gustu...), mała, zwrotna, szybka, ekonomiczna, tania w eksploatacji, ma świetne zawieszenie i daje ogromną frajdę z jazdy!Polecam dla 2 osób oczywiście!
Silnik doskonale się sprawuje, ma odpowiednią i wystarczającą moc, do 3,5 tys. obrotów cichy - powyżej przyjemny pomruk:) Elastyczność również na wysokim poziomie - jazda na autostradzie w okolicach 130 - 140 km/h to czysta przyjemność, co ciekawe silnik 1,4 jest elastyczniejszy niż 1,6.
Ogólnie skrzynia zasługuje na 5-, minus za czasami pojawiające się 1 biegu \"haczenie\". Usterkę tą wyeliminowałem zmieną bolca w skrzyni biegów na nowy - koszt bolca 9,90zł:)
Jak dla mnie doskonały - dość twardy, prosta konstrukcja a co za tym idzie trwała i tania w eksploatacji. Właściwie nie występują inne usterki oprócz naturalnego \"zużycia materiału\" elementów gumowo-metalowych.
Widoczność wzorowa - zarówno do przdu jak i do tyłu. Szczególnie dobrze wypada widoczność do tyłu gdyż nie przeszkadzają słupki \"B\":)
Niegdyś model Corsa na którym bazuje Tigra dostała nagrodę za najlepszą ergonomię w swojej klasie także jest na wysokim poziomie. Dziś już może nie jest tak rewelacyjna w porównaniu z obecym poziomem nowych aut jak kiedyś, jednak nadal trzyma wysoki poziom dlatego zasługuje na 4.
Jeżdziłem już wieloma autami i w porównaniu z nimi Tigra wypada na prawdę świetnie, nadmuch potrafi narobic prawdziwej wichury...Ogrzewanie działa również poprawnie i szybko nagrzewa wnętrze.
Oczywiście z przodu nie mam problemu z miejscem, poprzedni właściciel był koszykarzem liczącym 195cm. wzrostu i nie nażekał - fotel można mocno przesunąc do tyłu, regulacja wysokości fotela również pomaga znaleźć odpowiednią pozycję za kierownicą. Przestrzeń dla pasażerów...jeśli można o takiej w ogóle mówić to jest...W istrukcji obsługi auta jest napisane by z tyłu siadały osoby mające maksymalnie 160cm. wzrostu, ja woziłem tam dziewczyny do 170cm wzrostu na tarasach ok. 150km i dość dobrze to znosiły - ale jak dla mnie to ja bym z tyłu nie siadał - niewiele mniejsca na nogi, na głowę BRAK jeśli ktoś liczy powyżej 170cm wzrostu. Bagażnik - mały ale o regularnych kształtach dzięki czemu ustawny, w razie czego jest możliwość szybkiego złożenia tylnej \"ławeczki\".
Dobre, nadkola plastikowe, pod tapicerką maty wygłuszające itp. należy jednak pamiętać że auto zbudowane jest na Corsię więc nie spodziewajmy się wyciszenia z klasy limuzyn wyższej klasy. Pozatym jak dla mnie dzwięk silnika słyszalny w kabinie jest w tym samochodzie jak najbardziej na miejscu.
5! Jednostka w moim modelu ma już ponad 191 000 km i pomimo tego nie zauważyłem jakiegoś nadmiernego zużywania paliwa - ostatnio liczone przeze mnie zużycie: - miasto: ok. 7 - 7,5 l - średnie (miasto, drogi krajowe): 6,2 l - autostrady (przy ok. 120-130km/h): 5,2 l
Jak najbardziej dobry stosunek jakości do ceny, usterkowość na dobrym poziomie a jeśl już coś się zepsuje to części zamienne są tanie (zarówno oryginalne jak i zamienniki).
Najczęściej psującę sie drobiazgi to żaróweczki oświetlenia kokpitu, raz padł czujnik temperatury cieczy chłodzącej...
Z poważnych usterek jakie mi się przytrafiły to np. rozszczelnienie pompy wspomagania (przy 182 000km), zużyte amortyzatory tył(ale to normalne, przy 186 000),...tyle

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V ECOTEC 90KM 66kW [l/100km]

6,2