Ocena kierowcy - Opel Tigra I

Silnik 1.6 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1994
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Tigra I 1.6 16V 106KM 78kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : jest po prostu inna niż wszystkie :) takie małe sportowe autko
Silnik : niestety od zawsze brał olej. Nie ważne czy był gaz czy nie, czy po wymianie góry silnika (pierścienie, głowica, uszczelka pod głowicą, kable, świece, itp) też bierze... średnio 1l na 1000km
jestem jeszcze kawalerem i nie jest mi potrzebne duże autko. Tigra jest atrakcyjna, tania w opłatach i utrzymaniu, wyprzedzić można ;) dla mnie jest super
Kultura pracy bdb, niestety na autostradzie powyżej 140/150km/h nie pogadasz sobie spokojnie ze współpasażerem.
nie wiem nie znam się :) dla biegi ok. 5 strasznie elastyczny od 40km/h do 200km/h :)
dobrze trzyma się w zakrętach, ale jak już wpadniesz w poślizg to nie jest za wesoło
dla mnie i z przodu i z tyłu jest ok, nie oczekuje niczego więcej
zimą szybko się robi ciepło, latem otwieram dach i szyby, bo brak klimy :/
z przodu bez zastrzeżeń, wygodna podróż dla 2 osób, z tyłu no cóż.... dramat, chyba że masz małe dziecko to ok, ale kto kupuje Tigrę i wozi w niej 4 czy 5 osobową rodzinę?
przeciętne, ale to właśnie plus :) silniczek fajnie mruczy, no niestety przy większych prędkościach (powyżej 160km/h) jest głośno
autko pali tyle ile mu depniesz. Mi w trasie wychodzi 7/100, w mieście 8/100. Wiadomo, że jak się postaram to zje więcej. Części i naprawy oceniam dobrze, nie są za drogie, a silnik czy podzespoły Opla za prawie każdy mechanik, więc nie tzeba żadnych specjalistycznych serwisów
ciężko mi się wypowiedzieć, ja moją kupiłem gdy miała 7 lat i 50 tyś przejechane. Wydałem w 2001 roku 23tyś i nie żałuje.
jest dobrze, nie psuje się, to co mnie czasami wkurza to piszczący na 2 stopni nawiew
przez 11 lat jak go mam, zawiódł mnie tylko raz. Skończyło się sprzęgło w Dusznikach Zdrój... pod serwisem samochodowym :) w ekspresowym tempie mi to wymienili i następnego dnia o 15:00 wracałem do domu z nowym sprzęgłem :) no cóż było trzeba wakacje wydłużyć o jeden dzień.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 106KM 78kW [l/100km]

7,7