Ocena kierowcy - Opel Tigra I

pafka, 16 lat temu
Silnik 1.6 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1997
Opel Tigra I 1.6 16V 106KM 78kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Mimo upływu lat auto nadal bardzo atrakcyjne stylistycznie. Bardzo dobre wyposażenie (mojego egzemplarza): klima, 2 x airbag, ABS, wspomaganie kierownicy, elektrycznie sterowane szyby , el. i podgrzewane lusterka, el. szyberdach. Niestety są to auta po przejściach (głównie użytkowane przez ludzi młodych...), i należy je bardzo dokładnie sprawdzać przed zakupem.
Auto lubi wysokie obroty (powyżej 4 tys. jest naprawdę niezla frajda), ale do normalnej jazdy po mieście przy 2-3 tys. też daje radę...
Fajny, krótki skok skrzyni biegów, przy moim przebiegu bez zarzutów - brakuje tylko czsami 6 biegu
Moim zdaniem znakomity - dla wielu jednak za twardy, ale za to w zakrętach... miodzio!
Jak dla mnie widoczność jest bardzo dobra, choć wymaga przyzwyczajenia i poznania auta
Wszystko na swoim miejscu, dobre sprawdzone rozwiązania
Doskonale - ale pod warunkiem, że jest sprawna klima, bo bez niej nie można sobie poradzić z parowaniem szyb
Dwie, nawet wysokie osoby nie powinny mieć problemu - z tyłu pasażerowie raczej tylko awaryjnie, na krótkich odcinkach
Jest OK, chociaż na wysokich obrotach robi się trochę głośniej
Ani mało - ani dużo. W zależności od stylu jazdy w mieście 9-10 l przy normalnej jeżdzie, a jak się trochę poszaleje to nawet do 12l. W trasie przy bardzo spokojnej jeżdzie udało mi się zejść do 5,5 l, a przy normalnej jeżdzie 6-6,5 l. Ceny napraw również na średnim poziomie.
Auto się wyróżnia, także do najtańszych nie należy, ale nie jest też drogie - w zamian na ogół bogate wyposażenie
To jak dla mnie naisłabsza strona tego auta - ale przy 10-letmi aucie najważniejsze to, jak o samochód dbali poprzedni właściciele
j.w.
Dziennik kosztów dla Opel Tigra I 1.6 16V 106KM 78kW