Ocena kierowcy - Opel Tigra I

Driver, 12 lat temu
Silnik 1.6 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1997
Opel Tigra I 1.6 16V 106KM 78kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Na zywo z dobra felga wyglada niesamowicie ;). Mimo iz to 97rocznik, to zadbany model wyglada lepiej, niz niejedna nowka z salonu ;). Poza tym zaskoczyla mnie rowniez dynamika tego autka, spalanie oraz wygoda dla kierowcy i bagaznik nie jest tak maly, jak myslalem, ze bedzie ;) Mozna spokojnie zapakowac na prawde spore zakupy.
Karoseria : korozja jak to z oplami, ale nie ma tragedi, wszystko da sie opanowac
Jest swietny. Wyglada bardzo fajnie, zwlaszcza jak sie go obnizy :). Technicznie jest super, poza zawieszeniem, ktore wymienilem na nowe i jest okay. Fajnie sie zbiera. Zwinne, fajne dynamiczne auto z nutka sportu.
Podoba mi sie dzwiek silnika. Fajny bas, fajnie chodzi podczas jazdy. Jest zwinny, fajnie sie zbiera. Od 1ego do 3-ego biegu ladnie wbija w fotel (mowie o 1.6) jak sie go nie katuje, to jest w porzadku.
Jest dosyc precyzyjna. Fajnie, ze wsteczny jest po \"wyciagnieciu\", chodzi gladko, jest okay.
Wspomaganie na \"mydelko fa\", czyli bardzo leciutko (mimo iz mam obnizone zawieszenie), dosyc duzy promien skretu, okay.
Widocznosc idealna - z uwagi, ze tylna szyba jest taka duza, to tez latwo sie cofa. Wszystko fajnie.
To mnie zaskoczylo, bo auto niby ciasne, ale w srodku siedzi sie bardzo wygodnie - podczas jazdy samemu jest idealnie. W 4osoby tortura, ale moim zdaniem to nie jest auto dla 4, tylko max 2,5 osob ;).
Wielbiciele klimy sie nie zawioda - zimny i cieply dziala fajnie, jednak ja czesciej korzystam z okna, niz klimatyzacji ;).
dla kierowcy super, dla jednego pasazera tez okay, ale wiecej, to juz tlok w tym aucie.
Moglby chodzic ciszej, mi to jednak nie przeszkadza, wiec daje \"dobrze\".
Mysle, ze auto jest calkiem ekonomiczne, czesci w miare tanie, jest dobrze :).
to oceniam na 6+. Auto jak na swoja cene jest niesamowite, ale nie polecam kupowania najtanszego modelu jaki tylko jest, bo moga byc problemy. Za ok. 7-8tys mozna kupic juz fajny samochod. Takich po 4 i taniej nie polecam.
Poki co nic mi w nim nie padlo, wiec jest okay.
Wiadomo, to nie nowka, ale awaryjnosc jest w normie - jak na razie zero niespodzianek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 106KM 78kW [l/100km]

6,8