Ocena kierowcy - Opel Vectra A Hatchback

Łukasz R. Oleśnica, 19 lat temu
Silnik 1.8 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Opel Vectra A Hatchback 1.8 i 90KM 66kW 1988-1995 - Oceń swoje auto
W momencie gdy przesiadłem się z poloneza caro 92r., poczułem się jak w limuzynie. Auto jest-jak dla mnie-bardzo wygodne, przestrzenne i pojemne (hatchback). Ogólnie nie narzekam-usterki, jak bywa w autach w tej kategorii wiekowej-muszą wystąpić z definicji...
Sam silnik jest w porządku-jak na jego wiek bardzo cicha praca, lecz nierówne obroty doprowadzają mnie nieraz do szewskiej pasji (ale to może być wina układu wtryskowego)
Ogólnie śmiga dobrze, ale czasem opornie wchodzi bieg nr1 oraz wsteczny-trzeba po kilka razy wyciskać sprzęgło (podejrzewam, że w momencie wymiany oleju w skrzyni ten problem może się poprawić)
Nie mam żadnych zarzutów, co do układu jezdnego-poza przegubami (często się wystukują, ale to występuje w wielu autach)
Widoczność jest ogólnie dobra, lecz przeszkadzają przednie słupki oraz lusterko wsteczne-zasłania połowę mojej widoczności (ale przy dobrej regulacji fotela ten problem znika)
Wszystko co potrzebne jest w zasięgu dłoni, wygodne fotele, poczucie dużej przestrzeni wewnątrz auta
Przy silnym mrozie w kilka minut mamy brak śladu szronu czy zmarzniętego deszczu
Jak w punkcie "ergonomia"
Słabe wytłumienie pokrywy silnika-za bardzo słychać silnik, oraz uszczelki przy drzwiach są już chyba wyrobione i słychać lekkie szumienie
Podane spalanie jest na LPG. Nie narzekam, bo mam ciężką nogę i to spalanie-wydaje mi się-, mogłoby jeszcze o jakieś 15% spaść gdybym nie ruszał za ostro i nie trzymałbym silnika na wysokich obrotach
Nie spodziwałem się, że za 10000 zł będzie taka rewelacja. Jestem pozytywnie nastawiony do marki OPEL oraz modelu Vectra. Jak się już najeżdżę tym autem, mam zamiar przesiąść się na model B z 98-01 roku. Gdybym miał polecić auto znajomemu, nie zawahałbym się polecić vectry...
Wymieniłem tylko żarówki oświetlające zegar oraz wskaźniki ogrzewania, czasem zdarza się że trzeba dwa razy przekręcić kluczykiem w stacyjce żeby zaskoczył-może wina LPG bądź wytartych świec
Musiałem wymieniać chłodnicę wraz z termostatem (ale była już prawdopodobnie załatwiona przez poprzednich właścicieli-prawdopodobnie była jakaś mała stłuczka i została wtedy lekko wgnieciona)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 90KM 66kW [l/100km]

10,7