Ocena kierowcy - Opel Vectra A Hatchback

Silnik 2.0 i KAT 115KM 85kW
Rok produkcji 1995
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Vectra A Hatchback 2.0 i KAT 115KM 85kW 1988-1995 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wszyscy mówią coś o rdzy, ale ja tego nie potwierdzam. Auto ma już 19 lat i nie mam tego problemu. Wystarczy dbać o auto. Założyłem nadkola i konserwacja co 2-3 lata. Zero rdzy, a parkuję cały czas pod chmurką. Nowe auta bardziej rdzewieją niż moje.
9 lat jeżdżę i ani razu auto mnie nie zawiodło. Wystarczy wszystko robić na czas, a auto nam się odwdzięczy. Części zawsze kupuję nowe ze względu na ich niską cenę.
Najlepszy silnik jaki mógł mi się trafić. Do gazu bajka, zero problemów tylko wymiana filtra i jazda. Moc wystarczająca do dynamicznej jazdy po naszych drogach. Rozwinąłem max 195 km/h.
Wszystko chodzi rewelacyjnie, zero problemów tym bardziej, że nie trzeba wymieniać oleju w tej skrzyni, którą mam.
Auto doskonałe na nasze drogi. Nie jest twarde jak VW, więc podróżuje się komfortowo. Wymiana amortyzatorów, czy tulei wahacza to śmiech na sali. Koszt jak za zakup dobrej flaszki.
Na dzisiejsze czasy trochę może brak klimatyzacji, ale za to nie trzeba jej nabijać i tak to koszt obsługo jest zerowy.
Wszystko pod ręką. Ilość schowków wystarczająca.
Wentylacja: na 4 biegu można suszyć włosy. Ogrzewanie: po 5 km jest już ciepło.
Wystarczająca ilość miejsca dla kierowcy i pasażerów. Nikt nie narzeka na brak miejsca z tyłu.
Jak na ten rocznik rewelacja. Silnik słychać tyle ile trzeba, nie jak w nowych, że nie wiadomo czy już auto uruchomiliśmy. Do tego przyjemnie brzmi przy wyprzedzaniu.
Części nowe są tak tanie, że za 1000 zł robię kapitalny remont tj. rozrząd, układ jezdny (hamulce + elementy zawieszenia), wszystkie filtry i płyny, układ zapłonowy cały, no i robocizna w tym. Jak ktoś znajdzie tańsze w utrzymaniu auto tej klasy to je chętnie kupię.
Auto kupiłem za 15 tyś. zł. Włożyłem przez 10 lat drugie tyle razem z przeglądami, ubezpieczeniami, oponami itp. Na gazie zrobiłem 200 tyś. km. Auto spala ok. 10l gazu i ok. 8l benzyny. Łatwo policzyć: gaz śr. 2,50 zł. benzyna śr. 5,30 zł. Zaoszczędziłem ok 34800 zł, więc jestem już do przodu 4800 zł i dalej jeżdżę można powiedzieć za darmo.
W tym wieku zdarzają się, ale nie unieruchamiają auta.
Nie było!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i KAT 115KM 85kW [l/100km]