Lista ocen Opel Vectra A Sedan (295) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 401 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~IL DUCE
Sedan 2.0 i 115KM 85kW
Niestety wyciszenie jest dosyć słabe, poziom hałasu w aucie jest dużo wyższy niż np w Vectrze B. Również przednie drzwi są źle wyciszone (fabrycznie grubsza folia), więc jeśli chcecie dobry efekt przednich głośników to niestety trzeba użyć jakiegoś materiału wygłuszającego i zabezpieczyć drzwi.
~spacepilot
Sedan 1.6 i KAT 75KM 55kW
wyciszenia prawie brak,słychać warkot silnika,powyzej 120 km/h trzeba krzyczeć do pasażera.Jazda po dziurawych drogach to tortura dla uszu,wszystkie nierówności walą po uszach i zacierają wrażenie,że jedzie sie autem osobowym o dość znacznej długości.Przynajmniej uszczelki w drzwiach są jeszcze w miare OK:)
~Zenobiusz Zimny
Sedan 2.0 i 129KM 95kW
W porównaniu do współczesnych samochodów Vectra A jest pojazdem dość głośnym... Jeżeli jednak ktoś jest jednak przyzwyczajony do wytworów krajowej myśli technicznej, to ten samochód wyda mu się oazą ciszy i spokoju. W każdym razie nawet przy wyższych prędkościach w kabinie można swobodnie rozmawiać.
~Ravag
Sedan 1.6 i KAT 75KM 55kW
Daje radę, silnik benzynowy jest cichy ale przy wyższych obrotach daje się usłyszeć. Nie jest też przesadnie wyciszony, często jako jeden z pierwszych słyszę nadjeżdżające samochody uprzywilejowane. Nowoczesne auta mają dużo lepsze wyciszenie ale z Vectrą nie jest wcale źle.
~Adik
Sedan 1.8 i 90KM 66kW
Nie jest tragicznie, ale ja mam obsesję na punkcie dźwięku, chyba jakimś audiofilem jestem, nie wiem, ale momentami jest mi za głośno a juz wogóle jak okno jest otwarte - nie znoszę tego. Muszę tu nadmienić, iż dźwięk silnika jest jednak przyjemny, lekko basowy.
~ADM, adm928@wp.pl
Sedan 2.0 i KAT 116KM 85kW
Jak na tak stary samochód jest bardzo dobrze. Silnik słychać dopiero powyżej 3 tys. obrotów, a przy prędkościach rzedu 140-170 można spokojnie rozmawiać nie podnosząc głosu. Powyżej już słychać pęd powietrza wiec robi się trochę głośno.
~pinech
Sedan 1.8 i 90KM 66kW
Mogło być lepiej ale w aucie z tego roku lekko rozszczelniają się okna na wybojach (opadają) i trochę słychać jazdę. zimowe opony i kiepskie łożyska (zamienniki) trochę huczą. przy 150 zaczyna szumieć wiatr ale CB i RMF słychać doskonale;)
~camerlengo
Sedan 1.8 i 90KM 66kW
Całkiem niezłe, nawet przy niewielkim defekcie tłumika nie jest w srodku zbyt głośno. Jedyne co mnie denerwuje to świst przy drzwiach i szyberdachu, ale to tylko przy wiekszych prędkościach. Silnik ma bardzo ładny dzwięk więc dobrze że go trochę słychać
~rwas@pgi.waw.pl
Sedan 1.8 i 90KM 66kW
jak na auto starej konstrukcji b.dobrze silnik nie przezkadza nawet przy 180-200km na godzinę, chyba ma stosunkowo mały współczynnik oporu powietrza (sądząc po głośności) we snaki dają się tylko zimówki ,szczególnie na mokrym
~Skati
Sedan 1.8 i 90KM 66kW
tutaj musze dać maxymalną ocenę:). podczas jazdy z prędkoscią 100- 120 km na godzinę nie słychać wogóle silnika. tylko szum wiatru. niesamowicie cichutka:). na wysokich obrotach już wyje.
Opel Vectra A Sedan