Ocena kierowcy - Opel Vectra A Sedan

Silnik 1.6 i KAT 75KM 55kW
Rok produkcji 1992
Okres użytkowania: 5 lat
Opel Vectra A Sedan 1.6 i KAT 75KM 55kW 1988-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : prosty i nie do zniszczenia (mam nadzieję)
Układ hamulcowy : Ręczny w aucie z rocznika 92 do wymiamy (550 zł) wszystko zgniłe.
Karoseria : słychać jak rdza go żre.
Nie zawiódł mnie. jeździlem na różnych paliwach, nawet na ukraińskich (epizod) co było odczuwalne,ale leję dobry olej co 10 tyś i gra jak zegarek (szwajcarski).
Nie narzekam choć tak jak wszyscy mam problemy w zimie z płynnością do momentu rozgrzania i czasem wsteczny zgrzytnie ale to kwestia wprawy i wyczucia.
nie mam wspomagania, ale w zimie... musze w najblizszej przyszłości wymienić amortyzatory i na dzień dzisiejszy 4 szt kosztuja 310 zł. i to mnie raduje.
wszystko wszędzie widać.
w moim modelu nie ma filtrów i strasznie pyli. długa się tez nagrzewa ale w trasie gra perfekcyjnie.
dużo miejsca i bardzo duży bagażnik, masę rzeczy w nim przewiozłem. przy kombinacji wiozłem 4m listwy
mozna rozmawiać i słuchać muzyczki pedząc rano kiedy rodzina odsypia.
w trasie pali 7-8 /100, w mieście więcej gdzieś o 2 litry. Na tę masę silnik powinien być ciut mocniejszy. Części są niezwykle tanie i nie pomylę sie że moze najtańsze na rynku. Przy naprawach więcej kosztuje robocizna. To jest samochód jeszcze bardziej mechaniczny niż elektroniczny więc psują sie te części które poprostu się zużywaja. Najgorsza jest blacha. koszt robienia podwozia ze spawaniem dziur i konserwacją 1500.
przy tej cenie to wygodne i niezawodne auto.
Pewnego razu siadł mi trzy razy w ciągu tygodnia tak że musiałem wracac z nim na lawecie. Przyczyną byłą elektronika cała kopułka do wymiany, jakiś rozdzielnik i szczotki w alternatorze - siadł mi akumulator i auto zgasło. puźniej uziemienie w alternatorze nie działalo i alternator nie przesyłał prądu - 15 zł.
hamulec ręczny!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i KAT 75KM 55kW [l/100km]