Ocena kierowcy - Opel Vectra A Sedan

staydark, 14 lat temu
Silnik 1.6 i KAT 75KM 55kW
Rok produkcji 1991
Opel Vectra A Sedan 1.6 i KAT 75KM 55kW 1988-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Oszczędna, bezawaryjna, cicha jednostka. Nie bierze oleju. 100% satysfakcji.
Karoseria : Progi, nadkola, tylna belka pod sprężynami - to w końcu każdego czeka :)
Układ elektryczny : Raz padła cewka zapłonowa. Alternator firmy Delco jest taki sobie.
Układ hamulcowy : Hamulce nie są doskonałe. Hamuje, ale trzeba robić to wcześniej
Poza typowymi dla tej marki usterkami czyli przede wszystkim korozja nadwozia - nie ma się do czego przyczepić
Silnik oprócz wiecznego zapocenia olejem - nic go nie dręczy. Niezniszczalna, prosta konstrukcja. Przebieg nie ma dla niego znaczenia. Oprócz pocenia olejem - oleju sam nie bierze. Takich silników już nie produkują. Silnik oszczędny - nie szybki :) Ale do 170 km/h z dużej góry pojedzie :)
Skrzynia bezproblemowa. Mogła by być bardziej elastyczna na 3 biegu. Ale to tylko moje subiektywne odczucie. Nigdy ją nic nie bolało.
Prowadzi się doskonale - trzeba się dobrze nagimnastykować aby sama z siebie wpadła w poślizg na śniegu. Ja mam wersję bez wspomagania - to tylko na minus. Nic poza tym. Zawieszenie pukające, ale nie rozpadające się. Długo jeździ bez wymiany czegokolwiek. Części śmiesznie tanie.
Widoczność jest dobra, nic mi w niej nie przeszkadza. Na plus bardzo dobre, duże lusterka wsteczne, w których wszystko widać.
Fotele jak na tak stare auto - bardzo wygodne. Pozycja za kierownicą prawidłowa, nie męczę się w czasie jazdy.
To jest średni poziom. Super ciepło w zimie nie będzie, ale ja mam 19-letnie auto, a w tym wieku wiele trzeba wybaczyć. Jak prawie w każdym modelu, pada rezystor dmuchawy i działają tylko wyższe prędkości.
Wielki bagażnik, wygodne fotele, dużo miejsca na nogi. Auto nie jest krążownikiem, ale jedzie się naprawdę wygodnie!
Moja Viki jest naprawdę cicha. Może tak trafiłem, ale na letnich oponach na 5-biegu auta nie słychać. Może dlatego, że mam nowy wydech :p Samochód jest cichutki.
Wszystko jest naprawdę na wysokim poziomie. Psuje się rzadko. Nigdy nie zawiodła na drodze. Części bardzo tanie. Tylko blacharka - jak to w Oplu. Ale warto zainwestować w ten samochód i dać mu szansę. Po dbającym użytkowniku będzie z niej masę pociechy. Takich aut już nie ma!
Za takie auto zapłacisz grosze. Jak trafisz na utrzymane to nie pożałujesz.
Wkurzają przepalające się żarówki panelu sterowania przewietrzaniem. Dostęp do nich jest obłędny. Pół kokpitu na ziemię. Ale za to Opel ma seryjnie chyba najlepsze głośniki!
Poważnie się nigdy nie rozkraczyła :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i KAT 75KM 55kW [l/100km]

10,5