Ocena kierowcy - Opel Vectra A Sedan

Kowal113, 11 lat temu
Silnik 1.8 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1993
Opel Vectra A Sedan 1.8 i 90KM 66kW 1990-1995 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Sprzeglo i Biegi wchodza jak marzenie lepiej niz w nie jednym o wiele nowszym samochodzie.
Duze pakowne auto za smieszne pieniadze nie wydrenuje portfela a jesli jeszcze mamy gaz to juz miod na serce z kosztami:))
Jak na ta moc i to, ze jest w gazie nie mozna narzekac ale mieszkam na poludniu w gorskich terenach i trzeba sie nagimnastykowac zeby tu jezdzic samemu ok ale w 4 juz maloo mocy.
Biegi wchodza plynnie i wszystkie sa tam gdzie byc powinny bez zgrzytow czy niepotrzebnego mieszania lewarkiem, trzeba jednak pamietac o wymianie oleju mimo tego, ze opel jej nie przewidzial.
Komfortowo i przyjemnie ale jak siada 2 osoby z tylu to robi sie juz za miekko i czasem dobija a w zakretach pokonywanych szybko mozna poplynac:((
Duze szyby wszystko ok!!
Wszystko tam gdzie byc powinno a obsluga doslownie na pamiec i intuicyjna.
gdyby nie ta parujaca na potege szyba tylnia bylo by idealnie ale wnetrze szybko sie nagrzewa a szyby odparowuja szybko.
Dla mnie dobrze ale bez rewelacji auto jest duze fotele plynnie regulowane w kazdej plaszczyznie dluga podroz nie meczy ale za mna nikt nie usiadzie bo mam 200cm wzrostu i robi sie ciasno na szerokosc super:)
wyciszenie super nie slychac zawieszenia i silnika o dziwo silnik pracuje ciszej na gazie niz na benzynie!!
Polecam jako duze auto do codziennego uzytku ceny czesci sa niskie duzo dobrej jakosci zamiennikow. w miescie trzeba liczyc 11litrow gazu trasa 9 srednio 10 mozliwe, ze wyjdzie mniej gdyz mam ciezka noge i go nie oszczedzam.
Za te cene nie znajdziemy wiekszego i lepszego auta!! I gdybym nie napalil sie jak dzik na sosne na Mercedesa okulara to bym go w zyciu nie sprzedal!!
Nie mam go dlugo ale poza wlacznikiem nawiewu nic sie nie dzieje silnik przyjemnie chodzi a zapomnial bym mam do wymiany tuleje wahacza z przodu ale to nie wina auta tylko stanu polskich drog i mojej jazdy. Wymienilem tylko sonde lambda i potencjometr przepustnicy ale to groszowe sprawy a konstrukcja jest prosta wiec mozna napraw i wymian dokonywac samemu.
Wszystko GIT:))

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 90KM 66kW [l/100km]