Ocena kierowcy - Opel Vectra A Sedan

Łyha from Żnin, 13 lat temu
Silnik 2.0 i 129KM 95kW
Rok produkcji 1992
Opel Vectra A Sedan 2.0 i 129KM 95kW 1988-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik to legenda długowiecznoćsi i bezawaryjności.
Karoseria : RDZA! RDZA! RDZA! RDZA! RDZA! RDZA! RDZA! RDZA!
Auto jest dobre i z tym silnikiem niezawodne. Nie pali dużo ale korozja to zmora Opli. Jeżeli ktoś kupi to auto tak jak ja w celu dojazdów do pracy to będzie zadowolony. Ale niech dokladnie sprawdzi podwozie a w szczegolności stan tylnych podłużnic, uwielbiają sie zarywać z korozji. Dobre 4+
Silnik to naprawdę cudo. Jest elastyczny, mocny i stosunkowo oszczędny. Wyprzedzanie tym autem to przyjemność. Także dlugie trasy nie sprawiają najmniejszego problemu.
Szkrzynia ma dośc długie przelożenia co mi strasznie odpowiadało. Przy 100km/h silnik mial 2000rpm co plusowało niskim spalaniem.
Na temat ukladu jezdnego nie mogę zbyt dużo powiedzieć gdyż w moim egzemplażu był on mocno wyeksploatowany i samochód zachowywal się jak średniej klasy transatlantyk podczas rejsu.
Widoczność wspaniała. Wąskie słupki i duże szyby.
Ergonomia na dobrym poziomie, wszystko na swoim miejscu.
Świetne ogrzewanie! Przy temperaturze -24C Już po około kilometrze robi się powoli ciepło a latem szyberdach jest świetnym rozwiązaniem.
Jest dobrze ale nie świetnie ponieważ jest to auto klasy śreniej. W cztery osoby jedzie się wspaniale. Podlokietnik z tyłu robi swoje.
Wyciszenie na bardzo dobrym poziomie. Silnik słychać dopiero po przekroczeniu 135km/h.
Zużycie paliwa jest zaskakująco niskie. Miałem dobrze zainstalowaną instalacje LPG i w cyklu mieszanym spalala jakieś 8l! Co jest wynikiem świetnym jak na tą pojemność i moc.
Za te pieniądze nie kupi się nic innego z instalacją lpg chyba, że ochydnego i bezgustownego Golfa mkII. I napewno po przeczytaniu tego znajdą sie fanatycy, ktorzy stwierdza, że golf tak nie gnije. Ale postawcie obydwa auta kolo siebie i powiedzcie sami do ktorego byście wsiedli?
Nic się nie psuje bo nie ma się co popsuć. Konstrukcja prosta jak budowa cepa.
Nigdy mnie nie zawiodla!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 129KM 95kW [l/100km]