Ocena kierowcy - Opel Vectra A Sedan

rifraf@poczta.onet.pl, 21 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1994
Opel Vectra A Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW 1994-1995 - Oceń swoje auto
Średnie autko ze średnią jakością, ale nie jest złe. Spora awaryjność mniejszych rzeczy. Zawieszenie napewno nie należy do komfortowych szczególnie na polskich drogach, ale za to napewno jest wytrzymalsze niż we francuskich autach. Pzestrzeń dla pasażerów nie jest rewelacyjna, ale za to bagażnik ma sporą pojemność szczególnie po złożeniu tylnich siedzeń. Byłbym z niego bardzo zadowolony gdyby nie częste usterki (nic dosyć poważnego ale wkurzające)
Dosyć głośny, dobrze współpracuje z automatyczną skrzynią biegów.
Jedna z rzeczy z którą nie miałem żadnych problemów i przy tym silniku automat sprawuje się super
Zawieszenie głośne, twarde, mało komfortowe, ale za to auto trzyma się dobrze drogi, nawet przy prędkości 200km/h bez żadnych drgań.
Dobra.
Wporządku.
Bez klimy, ratuje się szyberdachem :). W zimę odkąd wymieniłem termostat nagrzewa się bardzo dobrze. Nie mam problemów z zaparowanymi szybami.
Osoby powyżej 190cm wzrostu mogą mieć problemy szczególnie z tyłu gdzie nie ma za dużo miejsca na nogi jak i rónwież jest za nisko.
Silnik i zawieszenie trochę za głośne.
Przy automacie i dosyć dynamicznej jeździe w lato spalanie w mieście nie przekracza 10l. W zimę dochodzi do 11,5l. Natomiast na trasie to około 7,5l.
Cena mogłaby być trochę niższa.
Częste awarie elektroniki (sonda lamda, czujniki-nienależą do najtańszych, immobilaizer), często padają żarówki w pzednich reflektorach.
Poważnych usterek nie miałem.
Opel Vectra A Sedan