Ocena kierowcy - Opel Vectra A Sedan

Albercik 25, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 1990
Opel Vectra A Sedan 2.0 i 16V 150KM 110kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
całkiem niezłe autko i w stosunku do jego ceny godne uwagi, a nie tak jak konkurencyjny vW, oni to mają ceny z kosmosu za te swoje szmelce
Bardzo dobry silnik 2.0 16V 150KM, polecam, niestety nie dusigroszów, żeby pojeździć to trzeba nalać, ale za to jak pojeździć........
5 stopniowa manualna, biegi wchodzą pewnie, bez najmniejszych problemów czy zgrzytów (chyba że się komuś nie chce wcisnąc sprzęgła to nieco gorzej)
Nie wiem jak pozostałe modele, bo ja posiadam wersję usportowioną typ 2000, układ jezdny w moim aucie bez zarzutu choć całe zawieszenie jest bardzo twarde ale za to autko się dobrze trzyma drogi niestety niezbyt się nadaje na jakże wspaniałe i gładziutkie polskie szosy i po zimie musiałem wymienić gałki i drążki, żadna filozofia a i części w miare po rozsądnej cenie
widoczność niezła, nieco za małe lusterka
wszystko pod ręką, nic nie trzeba szukać ani dumać do czego służy dany przycisk
w zimie niestety niezbyt szybko się nagrzewał, pewnie jest to wina termostatu, ale ogólnie oceniam pozytywnie, spokojnie zimą można jeździć w podkoszulku, gorzej w lecie bo klimy to u mnie ktoś pożałował
no i tu trzeba by kogoś skrytykować, mimo że z zewnątrz wygląda na auto obszerne to w środku już takie nie jest, dwie wysokie osoby z przodu i z tyłu to wejdą jedynie jakieś dzieci i to jeszcze nie za bardzo wyrośnięte
hmm, nie wiem, mam sportowy wydech ULTERA i głośno słucham radia
to już nie zależy wyłącznie od silnika tylko właściciela a właściwie od jego butów, moja 150 konna vectra ma niemały apetyt, 12-15 litrów ale też jeżdze dość dynamicznie bo i jest czym, ale na trasie to zchodziłem poniżej 6 litrów
nie przypominam sobie takowych
autko ma 16 lat, nie miałem z nim nigdy problemu który by uniemożliwił dalszą jazdę,

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 150KM 110kW [l/100km]

9,8