Ocena kierowcy - Opel Vectra B Hatchback

Silnik 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Rok produkcji 1996
Okres użytkowania: 5 lat
Opel Vectra B Hatchback 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
jeżdziłem nią ponad 5lat i nawet uszczelki od pokrywy zaworów nie wymieniłem żadnych uszczelek pod głowicą itp.instalacje gazową założyłem zwykłą podciśnieniową bo jak ją kupowałem to sekwencja kosztowała ok4tyś ale odziwo na tej instalacji chodziła idealnie(dodatkowo przełanczałem ją na lpg praktycznie odrazu nie czekałem aż się silnik nagrzeje.przed kupnem naczytałem się różnych forów że vectra b to badziew ale i tak ją kupiłem i się nie zawiodłem ale odrazu założyłem plastikowe nadkola i nic nie zardzewiało do końca na podłodze jedynie rudawe ślady się pojawiały ale puki co nie miały wpływu na auto.ogólnie mogę polecić jako wskazówkę dla kupujących mogę powiedzieć że mimo przebiegu blisko 300tyś kierownica plastikowa dalej była chropowata i pedały starte do połowy ale nie do gładkości lewarek już był wytarty po200tyś się wytarł(także vectry co mają modne180tyś i wytarte te elementy??to mnie fascynuje ile one naprawde mają jak vectra po 300tyś dalej wygląda świeżo lepiej jak grupa vw i spółka gdzie wszystkie plastiki i przełączników schodzi farba
ok niby olejo żerny mi brał na 15tyś litr oleju ożywa po 3tyś obrotów ok jak na tą pojemność
chodzi po oplowsku jak zimno to ciężko się wżuca biegi nie zapsuła się ona ani sprzęgło
daje radę dopiero po22o tyś tuleje pływające padły trzeba zakładać lemfordera bo pierw założyłem jakieś inne i po20tyś powtórka zprzodu nic nie padło swożie fabryka jedynie łączniki stabilizatora
nie nażekałem lusterka dlamnie też był ok
wszystko pod ręką jedynie elektryka szyb wymaga przyzwyczajenia
ogrzewanie super klimy nie miałem ale chociaż szyber dach
ok
ok
od 6.5 do 11lpg przeważnie ok7.5 9.2
warto zaryzykować kupno ale przed zakupem być naprawdę ostrożnym
centralny zamek padł ale wystarczy go rozebrać część nie rozbieralna i wylutować mikrostyk i przylutować zamiast niego zwykły kabelek i centralny jest nie zniszczalny tylko nie ma ryglowania
zawieszenie tylne tuleje pływające reszta ok

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW [l/100km]

8,2