Ocena kierowcy - Opel Vectra B Hatchback

Shanks, 11 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1999
Opel Vectra B Hatchback 1.8 i 16V 116KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Mimo wieku który ma ten samochód (1999) to bardzo mało ogniw rdzy jest widać że auto jest bardzo dobrze zabezpieczone przed korozją :)
Ogólnie więcej mówi za niż przeciw auto daje sobie radę w ruchu miejskim jest zrywne i potrafi przewieźć sporo bagażu no i najważniejsze spełnia swoje przeznaczenie czyli dowozi z punku A do punktu B i nie płacze nonstop po drodze o jakiś usterkach :)
Jak narazie silnik chodzi sprawnie i choć zdarza się drobne falowanie jednostki to mimo to chodzi całkiem spoko, zrywa się całkiem nieźle z pod świateł :D
Lubie przerzucać biegi \"na sportowo\" czyli szybko z bardzo krótkim użyciem sprzęgła i skrzynia daje sobie radę mało która skrzynia sobie radziła często biegi wybijały a tu podziw i to pełen jedynym problemem jest wsteczny często wybija :/
Prowadzi się całkiem dobrze trzyma drogi choć na mieszance którą mam nawet łatwo wchodzi w drift ogólnie najgorszym tu punktem jest drążki kierownicze które .... no poprostu powiedzmy psują się :) Co do hamulców to dobrze chodzą chociaż ręczny lubi \"nawalić\" to linka to szczęki :/
Co tu pisać widać wszystko jak na dłoni
Sterowanie radiem z kierownicy umila podróże ale i tak fotele mimo paru zalet i regulacji wkurzają mnie trochę po przejechaniu 100 km momentami czułem jak bym miał wyć z bólu pleców.
No problem jak z każdym samochodem którym się w życiu poruszałem parują szyby i żaden \"magiczny\" środek bądź inny \"wynalazek\" nie dają rady. Klimatyzacja działa spoko i choć manualna to nieźle sobie radzi.
Sporo miejsca w kabinie nie ma ścisku i przepychu czterech ludzi wejdzie spoko no i ten bagażnik spory i do tego można złożyć siedzenia i zrobić prawie kombiaka :)
Silnik prawie nie słyszalny i z otoczeniem też sobie dobrze radzi byłem bardzo zdziwiony no ale ba w końcu vectra to niezły samochód jest :)
Napisze krótko .... Miasto - 12,2 l Trasa - 7,1 l ... i wszystko w temacie :/
Przyznam za moją vectre dałem 5800 no ale musiałem w nią wpakować koło 2000 by była sprawna w 100% ogólnie warto cena jest adekwatna do tego auta no i części nie są drogie :)
Pierdoły nonstop pękające rączki od drzwi szczególnie od strony kierowcy, żarówki lubią też często nawalać ale da się z tym żyć no i spinki tapicery już mi z 3 razy wywaliło podczas zamykania bagażnika i raz w słupku bocznym (mocowanie)
Jak narazie żadnych poważnych usterek nie miałem :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]

9,8