Lista ocen Opel Vectra B Hatchback 1.8 i 16V 116KM 85kW 1995-2000 (31) - Silnik

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lukasz0402@gmail.com
Hatchback 1.8 i 16V 116KM 85kW
Silnik wg mnie rewelacja. Bardzo elastyczny, dobrze sie sprawuje już od najmniejszych obrotów. Gdy chcemy jechać na 5-tym biegu z prędkością 70km/h i nagle przyspieszyć nie musimy sobie głowy zawracać redukcją biegu. Auto po prostu przyśpiesza. Wielu znajomych dziwi się że jadąc na 4 biegu 40km/h to auto potrafi przyspieszać bez problemu. Po przejechaniu 6tys km nie dolałem ani kropli oleju.
~MaRcIn
Hatchback 1.8 i 16V 116KM 85kW
Moze nie jezdziłem wieloma autami ale słyszałem rozne opinie mysle ze ten silnik jest nie do zajechania u mnie nie ma lekkiego zycia zrobiłem nim około 40 tys i mozna powiedziec ze nic i nieraz go tak przepaliłem i nic nawet oleju niechce brac twarda bestia moze zalezy od kogo sie trafi
~lucius
Hatchback 1.8 i 16V 116KM 85kW
silnik ok czasem tylko szarpie ale trzeba przyznac ze cicho pracuje, ma sile, rozpedza sie ale juz nie wystarcza, zre niesamowite ilosci oleju, przez rok dolalem 5 litrow, analiza spalin wychodzi dobrze silnik sie za bardzo nie poci wiec nie wiem o co tu chodzi, robie ok 16000 rocznie
~darek
Hatchback 1.8 i 16V 116KM 85kW
ecotec to konstrukcja ktora nie lubi przeciazen, jezdzi dopoki nie trafi na ciezka noge kierowcy,pozniej juz tylko serwis.zawor EGR to pomyłka inżynierów, silnik czesto sie psuje chociaz jezdze raczej spokojnie.to bardzo nietrwala jednostka napedowa
~tomek
Hatchback 1.8 i 16V 116KM 85kW
Dobry silnik. Nic do zarzucenia odnośnie mocy czy osiągów. Jedyny minus to osprzęt w moim wypadku SIEMENS po nawinięciu na zegar 200 tys. poszczególne czujniki jeden po drugim do wymiany (położenia wału, wałka rozrządu itp...).
~redo
Hatchback 1.8 i 16V 116KM 85kW
Silnik pracuje równo, samochód jest dynamiczny zwłaszcza powyżej 4000 obrotów. Myślę, że jest to dobry kompromis pomiędzy ekonomią a przyjemnością którą możemy czerpać z jazdy. Ocena 4 ponieważ mógłby mieć te 10 więcej.
~nickerman
Hatchback 1.8 i 16V 116KM 85kW
Jak na tę budę to wystarczający, demon prędkości to nie jest ale daje radę. Po włożeniu LPG sekwencji czasem szarpnie albo się przyduzi ale to sporadyczne i nie przeszkadza. Trzeba tylko lać dobry gaz.
~Maki
Hatchback 1.8 i 16V 116KM 85kW
Samochód mam od miesiąca-zauważyłem wyciek oleju pomiędzy rozrusznikiem,blokiem i misą olejową i nie mogę stwierdzić skąd cieknie. Silnik na LPG (sekwencja) narazie pracuje bez zastrzeżeń
~Prezesek86
Hatchback 1.8 i 16V 116KM 85kW
Silnik X18XE1 po przejechanych 250000 zaczął dokuczać (komputer, przecieki, spalanie oleju) Przepustnica- częste zabrudzanie kanałów- falowanie na wolnych obrotach, szarpanie
~reting
Hatchback 1.8 i 16V 116KM 85kW
Moim zdaniem idealny silnik do tej masy auta. W miare dynamiczny i zapotrzebowanie na paliwo umiarkowane. Wadą jest dość zawodny osprzęt silnika i wysokie spalanie w ruchu miejskim.
Opel Vectra B Hatchback