Ocena kierowcy - Opel Vectra B Hatchback

kristoff, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 2008
Opel Vectra B Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny, cichy, oszczędny. A do silnika dodam bardzo dobry układ jezdny z wielowahaczowym zawieszeniem.
Moim zdaniem Vectra B zadbana w dobrym stanie to idealny samochód rodzinny. Z silnikiem 2,0 16V można komfortowo, swobodnie i bezpiecznie pokonywać długie trasy, a jeżdżąc w mieście cieszyć się komfortowym resorowaniem.
Silnik bardzo dobrze dopasowany do tego modelu. 136 KM pozwalają na bardzo dynamiczną jazdę, moment obrotowy 188 Nm przy 3.500 obr/min. Na wolnych obrotach nie słychać silnika, w miarę jak przyspieszamy dociera do naszych uszu (moim zdaniem) przyjemny odgłos spod maski i ciągnie tak do 6.500 obr/min :-) Silnik nie bierze oleju. Idealnie współpracuje z sekwencyjną instalacją gazową.
Biegi wchodzą bardzo dobrze, raz na jakiś czas zahaczy dwójka, ale jest to sporadyczne zjawisko.
Perfekcyjnie się prowadzi, ostatnio kupiłem nowe opony letnie i muszę przyznać, że lepiej jeździ niż nowszy passat (2002) kolegi ;-). Jazda na wprost, ostre wejścia w zakręt, po prostu trzyma się drogi jak przyklejony. A przy tym jest bardzo sprężyście komfortowy (zawieszenie wielowahaczowe). Dla mnie bomba.
Do przodu i na boki bardzo dobra, trochę gorzej do tyłu (hatchback), ale można się przyzwyczaić. Tak samo ma się sprawa z lusterkami bocznymi, fakt są trochę małe, ale też można się przyzwyczaić.
Wszystko w zasięgu ręki, tam gdzie powinno, wykończenie na dobrym poziomie, nic nie skrzypi nic nie stuka. Dobre oświetlenie wnętrza (przełączniki) podczas jazdy w nocy.
Klimatyzacja manualna bardzo dobrze sobie daje radę z szybkim chłodzeniem wnętrza podczas jazdy latem, a zimą bardzo szybko się nagrzewa. Zresztą poprzednia moja vectra a też szybko łapała temperaturę i zimą już po kilku minutach można było jechać w koszuli :-)
Mam 192 cm wzrostu i za kierownicą znajduję doskonałą pozycję, pasażer obok też. Z tyłu mogłoby być trochę więcej miejsca, bo za mną zmieszczą się przeciętniaki wzrostowe, ale tacy jak ja to już mogą mieć mały problem :-)
Silnik na biegu jałowym pracuje tak cicho, że go prawie go nie słychać. Przy 120 km/h na 5 biegu (czyli typowa prędkość podróżna) jest również bardzo cicho, nawet w okolicach 180 km/h można normalnie rozmawiać. Więcej nie jechałem to nie powiem :-). Przy przyspieszaniu wydaje bardzo fajny sportowy odgłos.
Mam LPG, więc koszty podróży są bardzo niskie. Miasto, dynamiczna jazda, klima ok. 13,5 L/100 km. Trasa, klima, 120km/h - 8,0 L/100 km. Rewelacja. Koszty napraw również nie są duże, części do opla obok vw - jedne z najtańszych na rynku. Wiele rzeczy można zrobić samemu.
Za pieniądze które trzeba wyłożyć na używaną vectrę b nie kupi się lepszego samochodu.
Przepalona żarówka oświetlenia tablicy rejestracyjnej, przepalona żarówka podświetlania wskaźników kilometrów.
Od roku jak posiadam Viki to nic się nie zepsuło.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

10,7