Ocena kierowcy - Opel Vectra B Hatchback

Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1999
Opel Vectra B Hatchback 2.0 i 16V 136KM 100kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Zjada spore ilości oleju silnikowego
Moje pierwsze auto. Nieźle wyposażony egzemplarz, m. in. klima, elektryka i kontrola trakcji. Żadnych poważnych awarii przez cały okres użytkowania - parę drobiazgów które usunąłem bezproblemowo samemu. Części tanie, nawet renomowanych producentów. Minusem jest korozja która zjada auto w zastraszającym tempie.
Silnik 2.0 16V mimo zjadania dużej ilości oleju, i zapocenia działa bez zarzutu zarówno na benzynie jak i na LPG. Odpala bez problemu w największe mrozy, nie kopci.
Skrzynia dział dobrze, nie haczy, jedyny minus to trochę zbyt krótkie przełożenia - przy prędkości 130 km/h na piątym biegu jest około 3200 obr/min.
Vectra idealnie trzyma się drogi.
W wersji hatchback widoczność idealna. Nie miałem problemu z wyczuciem krawędzi auta.
Do każdego przełącznika można sięgnąć bez problemów. Jedyna dwa minusy to przycisk opuszczania szyby pasażera - przeszkadza nieco lewarek skrzyni biegów i uchwyty na kubki zaraz nad nimi jest wypukła część deski i coś wyższego niż puszka już tam nie ustoi.
Auto nagrzewa się szybko, również w zimę ciepłe powietrze leci dość szybko. Klimatyzacja chłodzi bardzo dobrze i sprawnie.
Auto obszerne i miejsca w środku pod dostatkiem. Przy wzroście 180cm nie miałem problemu z dobraniem pozycji za kierownicą i pasażer za mną również nie mógł narzekać na brak miejsca.
Tutaj niestety słaby punkt. Szum wiatru opływającego karoserię oraz dźwięk silnika są dość uciążliwe, i to już przy prędkościach powyżej 80-90 km/h.
Auto tanie w utrzymaniu, duży wybór części, jeśli ktoś nie ma dwóch lewych rak i posiada kawałek garażu to większość rzeczy można naprawić samemu. Silnik pali sporo ale z drugiej strony te 136 koni trzeba jakoś nakarmić.
Myślę że za tą cenę Vectra B to bardzo dobry wybór. Żadnych poważnych awarii, dobre wyposażenie. Trzeba tylko uważać bo na rynku przeważają odpicowane trupy.
Przez dwa lata wystąpiło ich niewiele i wszystkie usunięte małym kosztem.
Na chwilę obecną brak.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]