Ocena kierowcy - Opel Vectra B Hatchback

Okres użytkowania: 5 lat
Opel Vectra B Hatchback 2.0 DTI 16V 100KM 74kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Niezawodny, mocny,ekonomiczny, - dobry koń do roboty
Przeniesienie napędu
Jeżdzidełko na duże trasy.W mieście troche toporne, zimą potrafi przypomnieć jaki ma silnik. Poskrzypi , potrzeszczy ale da sie lubić
poza problemami z doładowaniem , gdzieś przy 250 tyś. , bez problemów
No własnie przeciętna to dobre okreslenie.Czym głębiej w las (im więcej babcia ma lat/km) tym więcej problemów.
Uklad jezdny tak jak ze skrzynią ale da się wytrzymać.Trzeba by w niego trochę zainwestować po tylu latach/km na polskich drogach
Widoczność do przodu ok. na boki da sie znieść , ale do tyłu masakra szczególnie przy parkowaniu tyłem,skręcaniu w prawo na skrzyżowaniach z drogami rowerowymi. W samych lusterkach nie da się jeżdzić.
Nie da się ukryć, że to nie jest nowy model ale jak na swoje lata nie mam większych zastrzeżeń. Sterowaniem radiem z kierownicy zbiera plusy, a do umiejscowienia wyłącznika elektrycznych szyb się przyzwyczaiłem. Zresztą ma ono tylu samo zwolenników co przeciwników
Przy dużych intensywnych opadach i kilku pasażerach dostaje zadyszki i robi "saunę". Klima działa działa więcej niż poprawnie , szybko sie załańcza i wydajnie pracuje. Warunek trzeba o nią dbać
Ze względu na wiek tego modelu nie można wiele narzekać.Do wielu samochodów tej klasy wsiada i wysiada się dużo łatwiej zwłaszcza dla ludzi wysokich czy starszych
Jak na tą klasę to przeciętnie. Zważywszy jednak ,że to diesel to dobrze.Konkurencja w tej klasie aut z przełomu wieku nie wypada lepiej a niektóre "znamienitsze " marki gorzej.
Jesli chodzi tylko o materiały eksploatacyjne to ok. Ceny niektórych cześci są... no wlaśnie , z tym że jest dużo części - zamienników. SZkoda tylko ,że nie w każdym przypadku mozna z nich skorzystać
Za niewielkie pieniądze całlkiem przyzwoite auto
Myślę , żę jak na swoje lata/ przebieg utrzymuje się na przyzwoitym poziomie
Nie jest samochód bezawaryjny ale przez 16 lat swojego "życia" nie był specjalnie uciążliwy.Troche kłopotów z turbo, z elementami zawieszenia,skrzynią biegów ale podkreślam mój egzemplarz ma już swoje lata/przebieg.Mankamentem tego modelu jest kiepskie trzeba przyznać zabezpieczenie antykorozyjne

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DTI 16V 100KM 74kW [l/100km]

6,3