Ocena kierowcy - Opel Vectra B Kombi

Szymi, 14 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1997
Opel Vectra B Kombi 2.0 i 16V 136KM 100kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Skrzynia biegów mnie zaskoczyła nawet dwa razy, na szczęście nie w trasie
Przeniesienie napędu : dwa razy skrzynia biegów - 4000 pln
Silnik : osprzęt głównie, ale i rozrządy strzelają podobno
Zawieszenie : no tutaj to wahacze pływające to podstawa
Już dużo pisałem, miałem ten samochód 2 lata, przejechałem nim 55000 km, więc coś już mogę powiedzieć, przy takiej awaryjności powinno się dawać za wszystko 1, bo samochód ma jeździć przede wszystkim.
kultura pracy, moc moment ok, ale awaryjny. Często pracują jak diesle (na stacjach paliw obsługa się dziwiła, że podjeżdżam pod LPG - diesel na gaz, rewelacja). Mimo to za dużo pali więc 3 to max.
Zestrojenie ok, tylko 2 mi padły, a kupiłem naprawdę dobrą (używaną, ale z gwarancją z Anglii z małym przebiegiem, też padła). Słynna F18.
Twardy, ale dobrze pokonuje zakręty. Oczywiście nietrwały.
Nie można się przyczepić, kombi i co z tego, że kombi??:> Nie rozumiem w czym to niby miałoby przeszkadzać.
No ja osobiście nie mogę się przyczepić. Wszystko na swoim miejscu.
Klimatyzacja fajna fajna, ale i tak Ci się zepsuje. Także jak chcesz kupić vectre to bierz śmiało bez klimy, taniej.
No naprawdę nie ma rewelacji, ale to nie jest duży samochód, szybciej bym go postawił koło focusa niż passata np.
w miarę
No jaka ekonomiczność? Ten grat pali jak smok, ale to nic, bo naprawy to dopiero koszta.
cena? to pojęcie względne, można to coś kupić za grosze, ale nie warto. Okropny samochód, mimo, że nadal myślę o nim z sentymentem, to żałuję tych pieniędzy, nie był wart złamanego tysiąca.
No właśnie drobiazgami bym się jeszcze tak nie przejmował... Bo można samemu naprawić.
dwie skrzynie, wydech, jakieś czujniki położenia wałka rozrządu i jakieś 2 inne, sonda lambda 2X, silnik kocha olej, zazwyczaj jak go zjada to jeszcze pochlapie wszystko dookoła. Pompa wspomagania piszczała, elektronika, często błędy silnika, same gasły, aaa przegub właśnie, przegub jeszcze.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

10,8