Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

Silnik 1.6 i 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 1999
Opel Vectra B Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Autem jeździłem głównie po mieście. Spalanie gazu przy ciężkiej nodze to około 11l/100km. W trasie przy średniej prędkości 160km spalanie wynosiło 8,5l/100km. Polecam każdemu kto szuka auta dobrego do miasta jak i w dalsze trasy. Auto idealne żeby zacząć przygodę z grzebaniem przy aucie. Viki polecam również jako pierwszy samochód.
Silnik żwawy mimo instalacji lpg. Największym minusem oczywiście jest spalanie oleju oraz co rusz to nowe wycieki oleju. Osoba która zna podstawy mechaniki poradzi sobie z większością napraw.
Skrzynia biegów w miarę precyzyjna. Na minus idzie bardzo słabe wykonanie wybieraka. Polecam wozić drugi w bagażniku
Prowadziła się dobrze dzięki układowi wielowahaczowi z tyłu. Może i nie jest to Ford Focus ale jak za taką cenę to bardzo dobrze.
Miałem polifta więc tragedii nie było jak opisują to wielcy znafcy. Progi oraz podłoga jak na prawie 20 letniego opla całkiem nieźle. Rdzrwiały sanki z przodu, nadkola, oraz doły drzwi.
Wszystko widać idealnie. Słupki boczne są umieszczone w bardzo dobrym miejscu
Wszystko pod ręką.
Jedynie szyba z tyłu bardzo parowała. Przy normalnym serwisie klimy nie powinno być z nią problemu.
Przy ponad 190cm wzrostu nie czułem się w ogóle ściśnięty. Z tyłu spokojnie zmieści się trzech facetów. Mega wygodne siedzenia. Plusem są również podłokietniki
Przy około 150 km/h głośno na tyle że nie słychać pasażerów z tyłu przy kompletnie wyciszonym radiu.
Dużo części na szrocie dostałem praktycznie za darmo. Jeśli chodzi o nowe części również jest tanio.
Aktualnie taką samą Vectrę z lpg można kupić za około 3000 zł w dobrym stanie technicznym. Za taką cenę jest to jedno z lepszych aut na rynku wtórnym.
Wycieki, zacinanie termostatu, usterki pompy paliwa, alternatora, wybieraka skrzyni biegów oraz urządzeń elektrycznych takich jak przełączniki lusterek lub szyb.
Na szczęście nie miałem. Znajomemu w takiej samej Viki zerwał się pasek rozrządu. Trzeba go wymieniać maksymalnie co 60kkm.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 101KM 74kW [l/100km]

10,3