Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

Grzesiek, 17 lat temu
Silnik 1.8 16V ECOTEC 125KM 92kW
Rok produkcji 2001
Opel Vectra B Sedan 1.8 16V ECOTEC 125KM 92kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Najbardziej nietrwaly element tego auta ale jednoczesnie gdy jest sprawny sprawia ze auto dobrze i pewnie sie prowadzi nawet kombi w ostrych zakretach przy sporej predkosci nie wydziwia, nie buja jedzie tam gdzie kierowca chce.
Zawieszenie : Pięta Achillesa vectry! Tuleje gumowo-stalowe padaja naokraglo na naszych dziurawych drogach.
Inne : klimatyzacja nieszczelna, (ale moze poprzedni wlasciciel uzywal tylko w lecie...)
Ładne stylistycznie auto (mimo ze jego design ma juz parenascie lat). Nie jest to "muł roboczy" nie do zdarcia, raczej jest "delikatna i wymaga opieki"
Na niskich obrotach (ok.1500obr/min) silnik zapewnia za małą moc- dopiero powyżej 2500obr/min jest jak należy.
Precyzja działania mechanizmu zmiany biegów pozostawia trochę do życzenia - a sama skrzynia działa o.k.
Zachowanie auta w zakretach i na nierownosciach jest wrecz doskonale jednak trwalosc zawieszenia to prawdziwa pięta Achillesa w tym aucie!
Generalnie dobra widoczność. Do stosunkowo nieduzych lusterek zewnetrznych mozna sie szybko przyzwyczaic, czasem mi przeszkadza slupek przedni gdy zerkam przy skrecie czy pieszy nie wchodzi na pasy.
Nieergonomiczny jest podlokietnik przedni- za krotki. Reszta jest na swoim miejscu
Grzeje dobrze, chlodzi tez należycie (instalacja klimatyzacji niezbyt trwala). Czasem cięzko odparowują tylne szyby.
Nie brakuje miejsca. Fotel kierowcy nawet w położeniu najniższym sprawia że wysoki kierowca na głowę niewiele pod sufitem.
Na wyższych obrotach to silnik wyje dosyć głośno. Szum przy szybkiej jeździ enie jest uciążliwy.
Silnik benzynowy 1,8 125KM (Z18XE) niestety pali sporo - można na okrągło liczyć 10L/100km (LPG)
Nie jest to auto taniutkie w zakupie i gdyby nie to ze od dawna mi sie podobalo stylistycznie to bralbym chyba astre.
Niedrogie elementy elastyczne zawieszenia, termostat itp.
Wlasciwie najwieksza usterka jak na razie to nieszczelna chłodnica klimy (do wymiany) ale ja to auto mam dopiero rok.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V ECOTEC 125KM 92kW [l/100km]

10,3