Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

Silnik 1.7 TD 8V 82KM 60kW
Rok produkcji 1996
Opel Vectra B Sedan 1.7 TD 8V 82KM 60kW 1995-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : niezawodność, wytrzymałość
Kupiłem to auto rok temu pozbywając sie golfa III z czego jestem bardzo zadowolony. Kupiłem auto z dość duzym przebiegiem jednak uwazam ze w przypadku disla jest to rozsądniejsze niz oszukiwać sie ze moje auto przejechało tylko np 120tys.Lepiej wiedzieć co sie ma i być przygotowanym na ewentualne naprawy a nie dziwić sie że coś sie popsuło pomomo ze nie powinno. No i paliwko, tez nie warto łać najtanszego syfu chociaz to nieskomplikowan jednostka napedowa to szkoda ja katowac.
Silnik pracuje bardzo dobrze, elastyczność jest wystarczająca, troche głośny powyrzej 120km/h
wystarczająco dokładna
Zawieszenie na tyle sztywne ze auto prowadzi sie stabilnie,niestety cierpi na maszych polskich dziurawych drogach.
stosunkowo nie duze lusterka boczne, widocznośc do tylu w sedanie srednia choć wystarczajaca, warto z tylu mieć hak zabezpiecza przed połamaniem zderzaka o jakies przeszkody ktorych nie widac zza kufra.
wnetrze przyjemnie i przestronne
wentylacja ok, ogrzewaniem w zime, dmucha ciepłym lecz nie gorącym, myśle ze to wyniki z niższej utrzymywanej temp. silnika ok 85\'C
Wystarczająco duza dla 4os z bagażami 500l w zupełności powinno wystarczyć na kazdy wyjazd + wystaczająco duży otwór bagażnika zeby zmieścil sie duży wuzek dzieciecy bez zdejmowania kólek.
przy spokojnej jezdzie jest przyjemnie, jadac po autostradzie przyda sie dobre radyjko i przyjemna muzyka
spalanie jest na tyle małe ze nie zwraca sie na nie szczegolnej uwagi, wszytskie niedogodności Vectra potrafi wynagrodzic przy dystrybutorze, strasa + miasto srednio 6 l/100km
Solidne i wygodne auto, ktore dobrze sie prowadzi za niewygorowane pieniądze, zanim kupiłem myslałem ze ich cena na rynku wtorynym jest zbyt wysoka jak na te lata a teraz jak sobie pomysle o kolejnej zmienie auta to az mnie ciarki przechodza na jakie gowno mozna trafic, dlatego doceniam to co mam.
pilot w ktorym rozłancza sie bateria i wtedy nie otwiera pozostaje otwieranie z kluczyka,ale wszystko jest do zrobienia:)
Usterki sie zdazaja wiadomo jak w kazdym aucie, ale jesli sie o nie dba i usuwa to nigdy nie zawiedze w trasie

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 TD 8V 82KM 60kW [l/100km]

6,4