Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

vinc wo_ku@op.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 DI 16V 82KM 60kW
Rok produkcji 1999
Opel Vectra B Sedan 2.0 DI 16V 82KM 60kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Jak na cenę samochodu zaskoczyło mnie dość bogate wyposażenie.
Układ elektryczny : Elektronika czasami przysarza problemów.
Silnik : Pękający przewód paliwowy (przelewowy) jest częstą i uciążliwą choć łatwą i tanią w usunięciu usterką. Oznaką są trudności z odpaleniem po dłuższym postoju i kłęby dymu zaraz po uruchomieniu silnika.
Układ hamulcowy : Drgania przy hamowaniu pochodzące z przednich kół, ale przyczyny jeszcze nie poznałem.
Vectra to dość dobry samochód który nie ustrzegł sie jednak wad. Według mnie najważniejszą z nich jest korozja, ale dotyczy to raczej samochodów przed liftingiem. Twarde ale pozwalające na szybszą jazde zawieszenie. Ogólnieode mnie 4+
Silnik mógłby być odrobine mocniejszy jak na ta mase poza tym dynamika i elastyczność pozostawia wiele do życzenia ale ogólnie do przeżycia;)
Precyzja skrzyni dość dobra, krótka jedynka.
Zawieszenie dość twarde. Świetne trzymanie na zakrętach. Po kilkudziesięciu tys. wymiana stabilizatorów wskazana.
Dość dobra widoczność do przodu i na boki dzięki w miarę wąskim słupkom. W sedanie ograniczona widocznośc do tyłu. Lusterka choć ładne to jednak mało praktyczne - widoczność kończy sie na tylnym kole...
Intuicyjna obsługa wszystkiego co znajduje sie w kabinie. We wnętzu brakuje dodatków które mogłyby go troche ożywić. Zawiasy wnikające do wnętrza bagażnika.
Klima mogał by być troche bardziej wydajna ale ogólnie OK
Z przodu w miare ok a tył to już zupełnie inna bajka - dość wygodnie będzie podróżować tam dwoje dzieci lub średnio wysokich pasażerów;) Podsufitki naszczęście nie wyciera sie głową...
Na niskich obrotach chodzi jak ciężarówka. Poprawa następuje po wrzucaniu coraz to wyrzszych biegów. na trasie przy stałej prędkości jest już OK
Zużycia paliwa to niewątpliwa zaleta tego silnika biorąc pod uwagę jego masę i niestety brak common rail-a.
NIskie koszty eksploatacji i w porównaniu do konkurentów także koszty zakupu. Według mnie auto warte swojej ceny.
Traski kokpitu i standard - przepalające sie diody na wyświetlaczu oraz żaroweczki w desce rozdzielczyej.
Zawieszenie średnio znosi polskie drogi. Silnik OK NArazie nie widać rdzy i oby tak pozostało.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DI 16V 82KM 60kW [l/100km]

5,9