Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

karan79@vp.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 DI 16V 82KM 60kW
Rok produkcji 2000
Opel Vectra B Sedan 2.0 DI 16V 82KM 60kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Właściwie nic mnie nie zaskoczyło. Jestem zadowolony, że jeżdżę autkiem dwa lata bez większych problemów. Pokonuję co prawda tylko 15tyś rocznie, ale i tak sądzę, że jeśli ktoś ma pecha to i nowy samochód może zawieść.
Według mnie autko warte pieniąków jakie zostały na nie wydane. Nie polecam karmienia tego silnika (2,0DI) byle jakim paliwem.
Myślę, że jak na taką moc nie ma co wydziwiać. Jak już ktoś wcześniej zauważył nie jest to silniczek na wyścigi. Do spokojnej jazdy w mieście spokojnie wystarczy, a na trasie nie ma najmniejszych problemów z wyprzedzaniem.
Nie mam żadnych problemów ze znalezieniem odpowiedniego przełożenia.
Jak na razie wymieniłem tylko gumy stabilizatora - normalka (wszyscy znajomi, którzy posiadają Vectry B maja ten sam poblem). Po półtora roku nic jeszcze nie stuka. Typowe dla Vectry twardsze zawieszenie troszeczkę trzęsie pasażerami w aucie, ale to nie jest akurat wina zawieszenia lecz takich a nie innych dróg.
Zdażało mi się już nie raz przestraszyć pieszego na pasach - przednie słupki. Na boki i do tyłu wszystko ok.
Niby wszystko pod ręką, ale często przy dłuższych trasach przepalają się diody podświetleń, a wtedy np. w nocy nie jest już tak łatwo trafić w odpowiedni przycisk klimy.
Jak na razie jedna usterka. Uszkodzeniu uległ rezystor dmuchawy, który kosztem 50zł naprawiłem we własnym zakresie. Co do sprawności klimatronica nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.
Mam 193cm wzrostu i nie grzeszę szczupłą sylwetką a z przodu miejsca pod dostatkiem. Jeśli zdarzy sie jechać na tylnej kanapie, to tylko za wysokim kierowcą lub pasażerem cierpią kolana.
Jak silnik jest zimny troszkę doskwiera, ale po przejechaniu kilku kilometrów może być.Denerwować mogą: szum kół i szum opływającego powietrza przy większych prędkościach.
Trasa do 6 litrów W cyklu miejskim na szczęście nie mam możliwości sprawdzić.
Przepalają się diody podświetleń konsoli środkowej
Po dwóch latach brak usterek poważnych, rdza zaczyna atakować przednie lewe drzwi u spodu (autko było konkretnie zakonserwowane w 2008r).

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DI 16V 82KM 60kW [l/100km]

6,4