Lista ocen Opel Vectra C Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW 2002-2005 (33) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zawiedziony miłośnik Vectry C
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Biegi wchodzą w miarę dobrze, choć w moim Fordzie Escorcie z 1998 roku wchodzą płynniej i lżej. Ale nie jestem drobiazgowy. Najgorsza jest sama skrzynia biegów, która się rozsypuje. Problem stanowi półksiężyc skrzyni, który jest wadą fabryczną i nic się na to nie poradzi. Ja zaraz po zakupie wymieniłem olej w skrzyni biegów (50zł za litr), nie miałem żadnych wycieków a mimo to skrzynia się rozsypała. Dopiero znajomy mechanik powiedział mi, że...
~Rado
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
W mojej vektrze tylko jak wsteczny wbijałem to był taki mocniejszy wstrząs. Aby to się nie działo musiałem najpierw jedynkę wrzucić i dopiero wsteczny to było wtedy płynnie spokojnie. To był jedyny mankament ale to jakaś blokada przed wrzuceniem z wyższego biegu niestety nie fachowo tego ujmę ale tak poza tym działało ok.
~Naiwniak dający się nabrać na wygląd i bajery
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Kupiłem auto, wymieniłem olej i skrzynia padła. Ale chyba nie od wymiany oleju? Olej oryginalny GM. Czytałem tutaj negatywną opinię jakiegoś użytkownika, który opisywał tą usterkę, ale byłem tak zaciemniony wyglądem, że ją zbagatelizowałem. Faktycznie jakaś zębatka czy półksiężyc się rozsypał.
~coug
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Porównując z Fordami np. Ka, Puma, Cougar to niestety troszkę gorzej. Trochę dłuższy mniej sportowy skok lewarka ale w porównaniu z Reanault to i tak rewelacja. Świetnie leżący w dłoni skórzany i metalizowany drążek zmiany biegów rekompensuje tą różnicę.
~Pabllo
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Niestety po przekroczeniu magicznych 200 tys km zaczynają się wydobywać niepokojące dźwięki zwiastujące najgorsze... W innych samochodach nawet przejeżdżają raz tyle i nic się nie dzieje...
~Pabllo
~Kozionek
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
nie mogę się do niczego przyczepić, auto ma ponad 200tyś i wciąż wszystkie biegi wskakują bardzo ładnie:) czego nie można było powiedzieć o VB przy tym samym przebiegu:)
~Kozionek
~wilczur
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
skrzynia pracuje przyjemnie, bez problemu, mogę zarzucić tylko brak polotu w bardzo dynamicznej jeździe...dynamiczna przekładnia to to nie jest, ale to nie jest sportowe auto..
Dziennik kosztów dla Opel Vectra C Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
8,8
10,8
~Mario gliwice
Hatchback 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Biegi wchodzą bez problemu. Brakuje 6 biegu tak jest ok. Szarpie mi na 1 i na wstecznym ale podejrzewam sprzęgło do wymiany. Po 200000 tyś chyba normalne.
Opel Vectra C Hatchback