Ocena kierowcy - Opel Vectra C Hatchback

CICHY, 16 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2006
Opel Vectra C Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Sześciobiegowa krzynia jest super, bardzo dobrze sprawdza się na trasie. Silnik, chociaż jest to jednostka napędowa z fiata, uważam że również sprawdzaię w tym aucie bez zarzutu (cichy i elastyczny)
Inne : Termostat-częste usterki
Silnik : Wtryskiwacze wrażliwe na złe paliwo
Zawieszenie : Skrzypienie i trzaski na poprzecznych nierównościach, szczególnie zimą
Ogólnie super autko.
Bardzo żwawy silnik, słabo na 1 biegu - kilka razy mi zgasł podczas ruszania przy chłodnym silniku. Ładnie przyspiesz powyżej 1600obr/min. Swietnie na trasie.
Rewelacja na trasie 6 biegów, pełna moc w całym zakresie,wyprzedzanie bez problemów. Dla mnie zbyt krótki 1 bieg. Ładnie jedzie od dwójki i powyżej 1600obr/min.
Na polskie drogi ok. Komfortowy, trochę buja. Dla amatorów szybszej jazdy polecam GTS, ładnie trzyma sie w zakrętach ale daje o sobie znać w mieście na naszych wspaniałych, dziurawych drogach, aż zęby bolą :-)
W przód przeszkadzają słupki. Do tyłu przy precyzyjnym parkowaniu, niezbędny parktronik.
Bardzo wygodne siedzenia, wszystko na swoim miejscu, klimatyzacja, radio i nawigacja wymagają przyzwyczajenia. Włącznik wycieraczek i kierunkowskazów na początku wkurzający ale po przyzwyczajeniu rewelacja. (to mój 5 ople więc mi pasuje). Brak miejsca na napoje, schowki w drzwiach, konsoli środkowej i w tylnej kanapie to kpina.
Klimatronik bardzo dobry, przy ustawieniu AUTO na 21st. jest super. Szybko osiąga zadaną temperaturę, nawiewy nie hałasują,móżna dowolnie wyregulować siłę nawiewu. Minus to brk szybkiego wyłącznika klimy ON/OFF trzeba wchodzić w menu.
Prowadzenie Vectry to sama przyjemność, nie czuć zmęczenia nawet na długich trasach. Bardzo wygodne auto dla 5 osób. Bagażnik rewelacja.
Na zewnątrz jak każdy diesel-traktor :-) Wewnątrz do 200km/h cisza, tylko szum wiatru. O wiele ciszej niż w 2.2 DTi
Liczyłem, że będzie lepiej :( ale za dynamikę sie płaci: miasto do 7 litrów, trasa 5,8-6.0L, średnio ok. 6,5L Moim zdaniem spalanie jest większe prze 6-biegową skrzynię, która wymusza jazdę na 6 biegu na trasie powyżej 120km/h - 1900obr./min , wtedy dopiero silnik ładnie ciągnie. W GTS 2.2 DTi było lepiej trasa 4,8-5L trasa miasto 6-6,3L Z tym, że na trasie jazda ok 100 km/h
Jako nowe auto stanowczo za drogie.
Często w Vectrach wysiadają termostaty. Miałem GTS i SIGNUM 2.2 DTI i wymiana była konieczna, teraz w 1.9 CDTi czeka mnie to samo :-(
Na razie brak :-)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW [l/100km]