Ocena kierowcy - Opel Vectra C Hatchback

Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Vectra C Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : b,dobre
ładna bryła,chociaż środek ,szczególnie deska rozdzielcza nieco przestarzała,ale w nocy ładnie podświetlona przejechałem nią przez sześć lat 130 tyś.km bez awarii i do tej pory zawieszenie nie ruszane chociaż po różnych drogach jeżdżę w większości nie za równe te drogi,jedynym mankamentem był panel sterowania klimą ale wystarczyło zimny lut poprawić i śmiga,olej wymieniam co 12000 tys km,mnie się wydaje że nie ma bardzo złych samochodów,są tylko żle eksploatowane
silnik to jeden z najlepszych silników diesla praktycznie bezawaryjny,tylko trzeba dbać olej wymieniać nie co 30000 tyś tylko co 12000tyś
trochę haczy ale ogólnie ok.
jeżdżę spokojnie i przeważnie sam więc po prostu płynie i jak wspominałem zawieszenie nie ruszane
ocynk, zero rdzy czego chcieć więcej wygląd zewnętrzny się nie starzeje więc prezentuje się ładnie
trochę trzeba poszukać nawiewów ,klimy itp.dlatego trochę utrudnia eksploatację,ale do przyzwyczajenia tak samo jak dotykowe kierunkowskazy,wycieraczki i światła ale już się przyzwyczaiłem
na pięć
do pracy jeżdżę czasami z kolegą obaj to po 120 kilo wagi i z przodu mamy wygodnie,bagażnik duży a z tyłu może nie tak jak w oktawi ale tragedii nie ma
trochę szum z opon i bagażnika
nie wiele wydawałem na jakieś naprawy,ale klocki, tarcze ,oleje filtry rozrząd ,wszystko przystępne ceny tak że ok, to 6,7 litra na 100km
jakość naprawdę dobra i ceny vectr nie są wysokie tak że z dobrych rąk można kupić niedrogi duży
EGR na razie
brak