Ocena kierowcy - Opel Vectra C Hatchback

kwietnik, 15 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Opel Vectra C Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Kilka rzeczy (osiągi silnika, zawieszenie) ale wskażę wyciszenie samochodu. Jest świetne, a nie ma nic ważniejszego niż komfort podróżowania.
Samochód wart polecenia.
Potwierdzam świetne możliwości silnika. Od trzeciego biegu w górę bajka. Komfort bezpiecznego wyprzedzania jest nie do przecenienia.
Wszystko tak, jak powinno być.
Drogi trzyma się pewnie. Raczej nie wyczyniam cudów na drodzę więc i ESP tylko w rezerwie.
Jak dla mnie bardzo dobra. Przy czym bez czujnikó parkowania zapewne byłoby to wyzwanie. Przyzwyczajenia wymagał kształ bocznych lusterk, teraz już korzystanie z nich odbywa się naturalnie.
Wszystko jest czytelne, choć pewne rozwiązania nie wydają się optymalne. Z mojej strony ogromny plus za "intuicyjne" kierunkowskazy. Swietne rozwiązanie, do którego oczywiście trzeba się przyzwyczaić ale po tygodniu docenia się ich funkcjonalność. Dlatego o ile rozumiem niezdowolenie jednorazowych kierowców Opla to już pisanie o problemach z obsługą przez osoby 'z branży' świadczy brakach w koordynacji lub złej woli.
Klimatyzacja bardzo dobra, szybciutko uzyskuje oczekiwane temperatury (oczym przekonałem się podczas aktualnych upałów). Trochę problemów mam z dopasowaniem temperatury w zimie ale może to tylko subiektywne odczucie!?
Niczego więcej, niż to co oferuje mi Vectra w tym względzie nie oczekuję. Cztery dorosłe osoby podróżują bardzo komfortowo.
Wyciszenie jet świetne, nawet przy dużych prędkościach. Już przy jazdach próbnych byłem pod wrażeniem i wciąż doceniam w trasie.
Wiedziałem jaki samochód i z jakim silnikiem kupuję więc akceptuję koszty. Z posiadanej wiedzy przeglądy też ceną "nie zabiją'.
Kupując go w 2008 r. z upustem rocznikowym oraz innymi bonusikami grzech byłoby narzekać. Przyznana ocena jak najbardziej zasłużona.
Miałem usterkę wyświetlacza komputera pokładowego(coś z elektroniką). Od ręki w ASO naprawiono. Poza tym bez uwag.
Na szczęście nie odnotowałem :)
Opel Vectra C Hatchback