Lista ocen Opel Vectra C Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW 2004-2008 (30) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Samerglow
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Skrzynia biegów to znany i popularny automat Aisin TF-80SC AF40, znany z tego, że lubi od tak klęknąć i nie jechać. Jasne, ale przy niezmienianiu oleju. Sterowanie hydrauliczne w tej skrzyni nie cierpi kiepskiej jakości oleju i to właśnie ono siada najczęściej. Olej zmienia się co 30000 km statycznie albo co 50000 dynamicznie. Skrzynie z lat 2004 - 2007 mają wadę fabryczną w sterowaniu. Moja na jeździe próbnej szarpała i prześlizgiwała...
~niuniu
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Sam drążek robi wrażenie, no niestety muszę o tym wspomnieć, jako że jestem kobietą i zwracam uwagę na wszystkie detale...Pakiet OPC (szczególnie w wersji taka jak nasza - GTS) dał sporo elementów, które odróżniają jedną wersję vectry c od drugiej. To nie jest zwykły okrągły drążek. Obszyty skórką, główka rączki przypomina nieco nosek kijka do golfa, wykończona skórą, chromem i połyskiem. Wygląda na solidnie obszytą. Skrzynia biegów pracuje...
~Łukasz
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
LUDZIE, NIE BÓJCIE SIĘ AUTOMATU! Trochę się obawiałem automatu Opla bo krąży opinia, że jak automat to tylko Merc, BMW i DSG koncernu VW. Ale obawy były bezpodstawne. Moja to AF40 montowana także w Volvo i Saabach. Pewnie DSG jest szybszy ale ta skrzynia jest naprawdę fajna. Chodzi płynnie i szybko. Wymiana oleju w ASO kosztuje 400 zł (materiały + robocizna) - to nie dużo. Nigdy już nie kupię manuala. Automat uzależnia.
~Michał
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Posiadam skrzynie automatyczna, narazie sprawuje się bez zarzutu, bardzo fajnie reaguje na różne sposoby naciśniecia pedału gazu i z czasem łatwo możemy zrozumieć się z samochodem tak żeby robił to co my danej chwili chcemy. Czasem przy zatrzymaniu pojazdu i zimnym silniku można odczuć drgania na kierownicy co podejrzewam, może być związane z skrzynią, jednak podczas jazdy tego nie odczuwam.
~Rho
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Pracuje dobrze, jezeli sie ja wyczuje nie ma zadnych problemow. Mozna przewidywac jej zachowania i wyuczyc sie odpowiednich dzialan tak zeby samochod robil to co chcemy. Mam na mysli operowanie gazem czy np w przypadku wciskania sie w luke pamietaniu o tym ze pedal trzeba nacisnac 0,5/1 sekunde wczesniej. O awaryjnosci napisze nizej.
~turmoll
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Posiadam skrzynię 6-sci biegową. 1-dynka jest bardzo krótka (jak to w dieslach). 6-stki nie używam, nie mam gdzie. Po postoju, szczególnie zimą 1-dynka i 2-jka na początku ciężko wchodzą, później nie ma żadnych problemów.
~qwerty
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
przy przebiegu ok 80000 padła dwumasa Skrzynia zestopniowana raczej sportowo-w mieście użyteczne głownie biegi 3 i 4. W trasie przydatna 6.Gdyby nie zbyt wczesna awaria ocena byłaby "dobrze"
~techmet
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Skrzynia biegów niezbyt precyzyjnie zestopniowana , trzeba nauczyć się jej używać . Drugi bieg lekko haczy , sprawdzałem w kilku egzemplarzach . Poza tym małym mankamentem OK .
~Arek
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Od nowości biegi wchodzą lekko i przyjemnie, precyzyjnie wchodzą biegi, jedynie nieco za długi skok przy włączaniu poszczególnych biegów
~valdemar@vp.pl
Hatchback 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Automat,6-biegow rewelacja przy jezdzie w miescie oraz przy wyprzedzaniu na trasie.Komputer zawsze wykorzystuje maksymalny moment obrotowy silnika.
Opel Vectra C Hatchback