Ocena kierowcy - Opel Vectra C Kombi

Katarzyna L., 4 lata temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2007
Opel Vectra C Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Auto jest piękne, pojemne oraz idealne na trasy. Niestety moja ocena jest uwarunkowana tym że trafił mi się jakiś super zaniedbany i wadliwy egzemplarz, przebieg też na pewno ma z tym wiele wspólnego. Mechanik prosił żebym go sprzedała bo już w warsztacie na niego patrzeć nie mogli, a powiedzieli szczerze że dla nich przyjemnością jest jak auto naprawią i działa. Natomiast u mnie co przyjechałam to coś nowego nie tak. W grudniu na święta przyjechałam na lawecie gdyż poszła półoś z podstawą. Na Wielkanoc wymiana sprzęgła z dwu-masą gdyż okazało się że poprzedni właściciel mimo zapewnień wcale nie wymienił tego jak trzeba przy 200 tysiącach. A na koniec wracałam do domu 900km z uszkodzonym silnikiem, najprawdopodobniej turbina. Dolewka oleju co 200 km żeby dojechać. Na moje szczęście to auto zostało sprzedane.
Ma moc. Lubi olej i jest głośny co akurat mnie nie przeszkadza gdyż lubię słuchać jak autko pracuje. Mój silnik doznał uszkodzenia wiec nie mogę pozytywnie go ocenić.
6-ty bieg daje swoje.Na trasie bajka. Biegi wchodzą gładko, nie miałam żadnych problemów z tym elementem układu.
Nie licząc uszkodzenia półosi i jej podstawy nie mam do czego sie przyczepić, auto dobrze trzyma się powierzchni, nie tak skrętne jak VW golf ale też zwróćmy uwagę na jej gabaryt. Dla mnie okej.
Niestety brak garażowania odbił swoje piętno, po zimie zaczęła wychodzić rdza na nadkolach, klapa bagażnika tragedia. Jednakże tak jak napisałam sądzę iż jest to wynik braku garażowania auta!!
Przestrzeń w tym aucie to jest to. Auto cudowne na trasy jest gdzie się położyć w razie czego, pasażer ma gdzie wyzionąć nogi no i ta pojemność. Do pracy jeździliśmy w komplecie nikt nie narzekał na jakie kol wiek niewygody.
Auto do najcichszy nie należy ale mnie osobiście to odpowiada. Lubie słyszeć jak silnik pracuje.
Ze względu na to ile włożyłam w naprawę tego auta nie mogę dać więcej jak ta jedna gwiazdka
problem z klapą bagażnika, nie chciała się zamykać. problemy z elektryką- brak światła w podsufitce, pasażer nie mógł opuszczać szyby dobrze że po stronie kierowcy wszystko działało. Powstał problem z drzwiami pasażera, aby je otworzyć trzeba było najpierw mocno dopchnąć dopiero ciągnąć inaczej nie łapały.
Uszkodzenie półosi wraz z podstawą. Usterka silnika, najprawdopodobniej turbiny. Przeciek na magistrali wody spowodowany rdzą. Wymiana sprzęgła z dwu masą )ale to akurat zaniedbanie poprzedniego właściciela)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW [l/100km]

8,7