Ocena kierowcy - Opel Vectra C Kombi

Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2008
Okres użytkowania: 5 lat
Opel Vectra C Kombi 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
polecam, szczerze polecam-jesli szukasz auta mocno pakownego, z duuuuuuza iloscia miejsca, taniego w utrzymaniu, mocno nie tracacego na atrakcyjnosci wygladu i wartosci-kwestia dyskusyjna, spalanie na dobrym poziomie-to warto. ma pewne wady ale zalet zdecydowanie wiecej!!!!
120km-nie porywa, ale dobrze sie zbiera, jak dla mnie za krotkie przelozenia, ale ogolnie ok. ciagnalem tone, ciagnałem ponad 1600kg i dawal rade:) dwumase dopiero teraz zaczynam minimalnie slyszec a wymieniana na bank nie byla, egr-3x czyscilem-mozn samemu-zadna filozofia, przepustnica-2x czyszczona, za trzecim razem przy niedomaganiach (spadek mocy i nierowne obroty) juz nie pociagnela po czyszczeniu-blad konstrukcji-dostajacy sie olej do elektroniki po osce przepustnicy-wymiana na regenerowana z uszczelnieniem osi-oryginaly tego nie maja- i smiga juz ponad 1500km bez zająkniecia. ogolnie wol roboczy. spalanie: w zaleznosci od paliwa-na holenderskim w trasie przy 120-140 mialem srednia 4.8l/100km. ( realny-nie ze wskazania komputera). na polskim dobrej jakosci ponizej 5.5-5.8 nigdy nie zszedlem, miasto-6.5-7.2
jak dla mnie za krotkie przelozenia. ale to diesel- zbiera sie juz od 1500-1700obr/min, powyzej 4tys to juz tylko wycie bez wgniecania w siedzenie. biegi wchodza lekko bez problemów.
nie ma co oszukiwac-sa lepsze auta z podobnych rocznikow. focus czy mondeo -jak dla mnie sa o polkę wyzej, mazda 6- pol polki9 nowy model 2016), civic 2013- tak samo, primerka z 97-wygodniejsza i precyzyjniejsza, volvo s60- bez porownania lepsze. ale na dlugie trasy -bardzo ok, na krotkie i po dolach-nie meczy...trwalosc zawieszenia-super. zrobilem po sredniej jakosci drogach juz 100tys i jak na razie moze jedną końcówkę wymieniem...
Nadwozie: co sie komu podoba, na 17tkach jak na kombi nawet ladne, niektorzy mowią ze siekierą ciosane. trwalosc blach: podobno ocynkowane, u mnie na bezwypadkowym egzemplarzu-jestem na 99% pewny, minimalne ogniska korozji-bardziej z mojego przeoczenia i braku szybkiej reakcji. wszelkie uszczelki po 10latach są ok, oprocz anteny na dachu-widac juz zmeczenie. otarcia krawedzi drzwi o sciany w garazu-i zero rdzy. jak na opla 10cio letniego jest niezle. zobaczymy co bedzie dalej
jest duzy ale ja widze wszystko, slupki przednie przy pionowej pozycji fotela troche mnie zaslaniaja w ciasnych zakretach-w innych autach mam to samo-na motocyklu widze wiecej ;) czujniki parkowania sie przydają-chociaz i bez nich sobie radze. auto jest dlugie jak to tej klasy kombi-w mondeo 2017 sedanie czy hb duzo mnie widać. swiatla-soczewki po 200 tysiach do czyszczenia, halogeny dobrze doswietlaja. drogowe-pozytywnie
wszystko pod reką- dziwi mnie wlaczanie klimy przez wejscie do menu( nie ma osobnego przycisku na konsoli)...kolega wysiadajac ze swojego citronea okreslil wnetrze vectry za archaiczne i tępo symetryczne ;P ja wszystko mam pod ręką dośc intuicyjnie od samego poczatku:) ale nie ma co ukrywać-do niemiecki design deski-bez polotu. miejsca na nogi-multum!!!!!! bagaznik-wielki-polozysz siedzenia i drzwi domowe w kartonach przewieziesz( wiozlem 5 par) i wrzucilbym drugie tyle. spac mozna przy rozlozonych siedzeniach. podlokietnik moglbybyc dluzszy-ale jest i tak ok. z tylu tez wygodny.
mam grzane fotele-super-szybko sie nagrzewaja zimą, samo ogrzewanie tez ok, jest nawiew na tyl zza lokietnika-dzieciaki zadowolone, nawiew na przednia szybke-ok, w corsie byl tragiczny. klima- pewnie kwestia osobnika-mi brakuje regulacji co pol stopnia, bo jest co stopien, dwustrefowosc-o dziwo calkiem dobrze działa.
wsiadziesz to sie zaskoczysz-chyba ze w przednich jakis kolek usiadzie i sie rozwali na zimnego lokcia.... kumpel przesiadl sie z superba i był mocno zdziwiony. dwojka dzieciakow w fotelikach z tylu-w srodku zostaje jeszcze miejsce dla trzeciego ale juz nie na fotelik ( chyba ze inne bo ja mam dosc duze-ze wzgledu na bierne bezpieczenstwo dla dzieci)...dorosly sie zmiesci ale wygodnie to juz nie ma
nie jest to volvo s60...porownuje sie do nowszych autktorymi sposo przejechalem ( mazda 6, megane, civic, leon, bmw2, czy starsza primerka-była cichsza;)). takze moim zdaniem vectra przy 140-160 cichutko w porownaniu to wypisanych. na jałowym czy przy niskich predkosciach slychac tego klekota :) moim zdaniem niezle. nie skrzypi na dolach. nie przenosi nieprzyjemnych dzwiekow z jezdni.
przepustnica regenerowana =350zł spod kwidzynia rozrzad z wymiana 1-1.1 kPLN hamulce przod tyl z tarczami zaplaciłem800zł z wymianą i nie jest to szmelc reszta eksploatacyjna typowa filtry, oleje... inncy nie poczyniłem jeszcze:) ( a mam 305tys km)
spada troche wartosc-ale 10 latka kupisz od 10 do 28 tysi, rozgladalnbym sie za tymi od 22 tyś.
niedomykajaca sie klapa bagaznika( automatyczne zamykanie)-do zrobienia-wiem co jest nie mam kiedy zrobić. zasniedziala koncowka lapki podswietlenia tablicy rejestracyjnej, to samo z czujnikiem parkowania z tylu przepalaja sie przednie zarowki-wystarczy po 15-30sek od odpalenia silnika dopiero zapalić swiatla na forum duzo o tym piszą :) i to wszystko-reszta działa i działać mam nadzieje bedzie :)
tylko przepustnica i egr ( mozna na drodze to zrobić). innymi nie zgrzeszył.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW [l/100km]

5,7