Ocena kierowcy - Opel Vectra C Kombi

marcinos, 8 lat temu
Silnik 2.2 DTI ECOTEC 125KM 92kW
Rok produkcji 2004
Opel Vectra C Kombi 2.2 DTI ECOTEC 125KM 92kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Do bólu poprawny samochód. Może to zaleta, może wada - zależy od oczekiwań. Silnik starej generacji ale to raczej dobrze ze względu na części i ceny utrzymania. Jest raczej głośny i niezbyt dobrze wyciszony, jeśli jest sprawny to jeździ się przyzwoicie. Działa to na zasadzie jak depniesz to masz moc, jak nie to jedziesz zwykłym popychadłem. Jednym słowem da się go zmusić do współpracy. Jeśli jednak coś się zepsuje to kicha, muli to tak że nie idzie autobusu wyprzedzić. A jednak osprzęt lubi się popsuć: turbinka, pompa wtryskowa, podciśnienie, czujniki, egr - najczęstsze sprawy. W większości Vectr trzeba się sporo napracować żeby nie mieć "dyskoteki" błedów na desce rozdzielczej i mieć fachową wiedzę, bo to jedno z tych aut co są napakowane elektroniką po dach. Przestronny, wygodny, trochę nietrwałe wykończenie ale da się przeżyć. Wyposażenie zależy od wersji, u mnie jest przyzwoicie ale szału nie ma. Na zdecydowany plus wygląd, oczywiście kwestia gustu ale wydaje mi się że karoseria jednak tak szybko się nie starzeje i zbytnio nie odstaje od dzisiejszych standardów. Korozji brak, to nie stare Ople, których praktycznie po paru latach nie było. Czy polecam ? Raczej tak, ale nie jest to stu procentowe tak.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 DTI ECOTEC 125KM 92kW [l/100km]

6,3