Ocena kierowcy - Opel Vectra C Sedan

fanofinefood@onet.eu, 14 lat temu
Silnik 2.2 ECOTEC 147KM 108kW
Rok produkcji 2003
Opel Vectra C Sedan 2.2 ECOTEC 147KM 108kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Caloksztalt , przestrzen , wyciszenie , solidnosc kabiny , wygoda foteli , pakownosc , niskie zuzycie paliwa-
Zawieszenie : delikatne stuki z tylu
Silnik : zuzycie oleju 0,3 l / 1000 km - w normie
Układ elektryczny : Troche przeladowane elektronika
Bardzo pozytywnie , duze solidne auto za rozsadne pieniadze ( uzywane ) Moim zdaniem vectra nie jest idealna , a zna ktos idealne auto ???
Optymalny naped do tego auta . Srednie spalanie gazu 10-11 litrow na 100 km , spalania na benzynie nie sprawdzalem . W samochodzie nie czuc predkosci ,dobrze wyciszony samochod zbudowany do jazdy po Niemieckiej autobanie.Powyzej 130 zaczyna dopiero zyc vmax 225 km/h( 1 osoba w kabinie ) 200 km/h w 5 osob na polowie gazu bez problemu . Niestety silnik bierze okolo 0,3 litra oleju na 1000 km ( norma opla to 0,6 litra wiec w granicy )
Na poczatku jak sie z Focusa przesiadlem wydawala mi sie duzo gorsza niz w Fordzie . Dzisiaj po 9 miesiacach eksploatacji chyba sie przyzwyczailem i mi odpowiada .
Samochod bardzo stabilny ( ESP ) prawie nigdy nie musi ingerowac , seryjne ogomienie 215/55 R 16 pasuje doskonale do samochodu . Uklad jezdny nastawiony raczej na komfort ( troche za miekki )
Pomimo iz to duze auto jaes oki , mam czujniki parkowania przod i tyl -- polecam , zona je bardzo sobie chwali.
oki , do wycieraczek i kierunkowskazow sie przyzwyczailem .
2 strefowy climatronic grzeje i chlodzi super ( wersja comford )
Bez komentaza - wystarczajaco w kazdym kierunku pomimo iz mam 185 cm wzrostu , podlokietnik przod i tyl , bagaznik pakowny .
jestem pozytywnie zaskoczony ( vectra jest podobnie cicha jak Audi A6 2,4 v6 z 1999 roku ) oraz duzo cichsza jak Passat 2,0 TDI 2007 ( do tego od Passata jest wygodniejszy i tansza )
jezdze na gazie srednio 10-11 litrow , zapakowanym samochodem po niemieckiej autostradzie do 12 litrow na 100 km Koszty eksploatacji przyjemnie niskie , rozrzad na lancuchu .
Kupilem 5 letnie auto z przebiegiem 73000 km i bogatym wyposazeniem za 30% ceny nowego auta ( cena nowej vectry to ponad 25000 euro ) Nowej bym nie kupil uzywana polecam goraco ( duzy solidny samochod za cene kompakta )
Auto przeladowane elektronika , drzwi pasazera pomimo iz sa zamkniete swieci kontrolka otwartych drzwi( nie zawsze ) , pokretlo od klimy i wentylacji trzeba niekiedy 2-3 razy nacisnac aby zadzialalo
Odpukac ( przejechalem w 9 miesiecy 20000 km i nic ) Oby tak pozostalo Zaczynaja mi sie tylko delikatne stuki w tylnym zawieszeniu ( ponoc to sworznie tylnych wahaczy )

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 ECOTEC 147KM 108kW [l/100km]

10,5