Ocena kierowcy - Opel Vectra C Sedan

Patryk, 7 lat temu
Silnik 2.2 ECOTEC 147KM 108kW
Rok produkcji 2003
Opel Vectra C Sedan 2.2 ECOTEC 147KM 108kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Po Roku użytkowania samochodu na Polskich drogach do wymiany mam zaledwie Tuleje tylnego przedniego wahacza. Jestem bardzo zadowolony :)
Z czystym sumieniem mogę polecić ten model samochodu. Cena jest zróżnicowana.. od 8 do 14-15 tysiecy.. Jednak prawdą jest to, że czym droższy egzemplarz tym lepsza jakość. Sam się o tym przekonałem.
Fajny silniczek... Dobrze rozkłada moc, mimo tego że auto jest ciężkie to można się nim dobrze pobawić :) 5 Bieg od 100km/h do 220 idzie naprawde rewelacyjnie :) Moc oraz Niutonometry robią swoje :)
Zastrzeżeń brak. Biegi wchodzą dobrze, lekko i bez oporu.
Jest dobrze :)
Tutaj to już nie potrafię się przyczepić do niczego. Wielkie auto = wielka ergonomia jazdy.
Dobrze i przyjemnie :)
Nagrzewa się szybko, dobrze działająca klima dwustronna, nawiewy. Jest okej ! :)
Nie ma co komentować :)
Prędkość 80km/h nie słychać absolutnie NIC.. 100km/h tak samo.., " słabsze" wyciszenie zaczyna się dopiero od hmm.. 140km/h, bo wiadomo obroty wskakują ;)
Użytkuje samochód równo od roku.. Auto prezentuje się bardzo dobrze. Spalanie przy prędkości 80-100km to od 6.2 do 7 litrów przy lekkim naciskaniu pedału gazu. ( zależy od warunków pogodowych). Latem auto pali 6.1 do 6.8l. Jednak gdy już chcemy troszkę powariować.. to spalanie nie przekracza 10-10.5 litra ( cykl mieszany ) ! W Zimę spalanie wynosi od 7 do 7.8 litra przy umiarkowanej prędkości a podczas " drogowych " wariacji około 11 litrów na 100km.
Cóż.. Paliwo drożeje.., czasem autko lubi spalić więcej paliwa i to może być jego najwieksza wada..
Tutaj nie jest źle. Zawsze trafi się coś małego by wymienić.. tu gdzieś sworzeń, tam gdzieś tuleja.. jak to Polskie drogi.. z takich wymian konkretnych.. to wymieniałem alternator, stare już 2 poduszki silnika i przepływomierz oraz przednia szyba, ponieważ w piękny zimowy dzień pokazał się " Pająk " . Nic więcej w aucie nie było wymieniane. Ceny względne, chociaż używki są naprawdę bardzo tanie. Wolę jednak oryginalne części.
Obecnie brak. Jedynym jaki do tej pory był to awaria i uszkodzenie przepływomierza oraz słabe ładowanie alternatora.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 ECOTEC 147KM 108kW [l/100km]

7,6